Trwa ładowanie...

Fundacja Zaczytani: O tym jak biznes może czytać odpowiedzialnie

Tak! Pomagam – usłyszymy od pracowników angażujących się w wolontariat firmowy. Ta coraz popularniejsza forma społecznej odpowiedzialności biznesu nabiera tempa. Świetnym przykładem są sukcesy Fundacji Zaczytani.org.

Fundacja Zaczytani: O tym jak biznes może czytać odpowiedzialnieŹródło: Materiały prasowe
d1pf88n
d1pf88n

Zaangażowanie społeczne firm, uczy szerszego myślenia o tym, co robimy i jak działamy na co dzień. Rzetelne akcje z obszaru CSR, to ścisła współpraca biznesu z trzecim sektorem, która dzięki fuzji wiedzy i umiejętności – działa cuda.

Okrągła rocznica to znakomita okazja do świętowania. Zwieńczeniem 20 lat firmy działalności firmy Provident, była m.in. nowa aktywność w obszarze działalności społecznej. W 2017 roku rozpoczął się, entuzjastycznie odebrany przez pracowników, projekt "20 bibliotek na 20 lat firmy”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Współpraca z Fundacją Zaczytani przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wspólnie z zaplanowanych na początku dwudziestu, otworzyliśmy już 33 biblioteki w szpitalach. Do końca roku planujemy stworzenie kolejnych siedmiu. To ogromnie budujące widzieć pracowników tak zaangażowanych w pomaganie – mówi, Agnieszka Kłos, Prezes Provident Polska.

d1pf88n

Fundacja Zaczytani.org, dzięki działaniom takim jak ogólnopolska Wielka Zbiórka Książek czy Bajkoterapia realizuje swój nadrzędny cel - promowanie czytelnictwa i tworzenie otwartych bibliotek w szpitalach. Wszystko po to żeby mali pacjenci zmagający się z szarą codziennością, mogli choć na chwile zapomnieć o chorobie i przenieść się w magiczny świat kolorów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aktywne zaangażowanie pracowników Provident Polska, w Wielką Zbiórkę Książek –zaowocowało ponad 28 tysięcznym zbiorem! Dodatkowo, wprowadzony już w 2006 roku program "Tak! Pomagam” konsekwentnie realizuje . ideę wolontariatu pracowniczego "Każdego roku odbywają się dwie edycje programu, angażujące blisko 400 wolontariuszy – są to zarówno pracownicy jak i doradcy klienta. Dzięki "zaczytanej” współpracy niektórzy z nich regularnie odwiedzają oddziały pediatryczne stanowiąc filary wspaniałego narzędzia edukacyjnego jakim jest Bajkoterapia - mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. CSR w Provident Polska.

- Bajkoterapia, to nie jest zwykłe czytanie na głos. To wzajemne uczenie się o emocjach i uczuciach. To wspólne przezywanie i analizowanie losów bohatera książki, które pomaga odnaleźć siłę do zmagań z trudnościami oddziałowej codzienności – mówi Agnieszka Pawlak, Prezes Fundacji Zaczytani.org.

d1pf88n

W ubiegłym roku Fundacja Zaczytani miała zaszczyt świętować piątą rocznicę swojej działalności. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu mieszkańców polskich miast oraz wspierającej postawie biznesu – powstało 800 bibliotek. Cel na rok 2019 to kolejne sto regałów w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, świetlicach wiejskich i środowiskowych centrach aktywności lokalnej. Ponadto, otwarte warsztaty i szkolenia dla przyszłych bajkoterapeutów organizowane są w całej Polsce.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Każde zaangażowanie społeczne jest dobre. To wspierane przez pracodawców – bezcenne, ponieważ nie tylko stanowi o świadomości firm, ale również jest znakomitym spoiwem integrującym pracowników w duchu odmiennym niż KPI-e. Zatem, odpowiedzialny biznesie czas dumnie powiedzieć: Tak! Pomagam.

d1pf88n
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1pf88n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pf88n