Trwa ładowanie...

Ławki w kształcie otwartych książek. "Zaczytani.org" promują czytelnictwo wśród dzieci

Fundacja Zaczytani.org i Miasto Łódź zapraszają na wystawę Zaczytanych Ławek, która uświetniła 595. Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi w niedzielę 29 lipca o godzinie 14.00 przy ul. Piotrkowskiej 152 odbyło się spotkanie czytelnicze dla dzieci. Głównym punktem programu było spotkanie Joannę Jabłczyńską, ambasadorkę Fundacji.

Ławki w kształcie otwartych książek. "Zaczytani.org" promują czytelnictwo wśród dzieciŹródło: Materiały prasowe
d3evrji
d3evrji

Aby urozmaicić urodziny miasta Fundacja Zaczytani.org i Miasto Łódź przygotowały wystawę ławek, która została otwarta 19 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiciele Fundacji opowiadali o swoich działaniach na terenie miasta Łodzi, gdzie wraz z ponad 20 wolontariuszy odwiedzają dzieci przebywające w łódzkich szpitalach i prowadzą bajkoterapię.

Dzięki bajkoterapii, która jest doskonałym narzędziem edukacyjnym, dzieci poznają swoje emocje i uczą się je wyrażać. Uczestnicy spotkania w Łodzi dowiedzieli się jak korzystać z tego narzędzia, aby edukować dzieci i budować z nimi relacje oparte na bliskości i zrozumieniu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fundacji Zaczytani.org zależało na tym aby urodziny miasta świętowali również najmłodsi łodzianie i łodzianki. Dzieci mogły stworzyć własne mini zaczytane ławki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, pobawić się wśród baniek XXL i wybrać dla siebie zwierzątko z balonowego ZOO.

d3evrji

Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek. Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych i lubianych ludzi świata kultury i filmu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zaczytani.org w liczbach:
• 1 170 152 zebranych książek *
*
• 603 zaczytane biblioteki *
*
• 2131 punktów zbiórek w całej Polsce *
*
• 46 zaczytanych ławek

• 205 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii *
*
• 203 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami

d3evrji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3evrji