Trwa ładowanie...

Zachwycający debiut kryminalny. Sobczak szturmem wkracza na polską scenę kryminalną!

Zachwycający debiut kryminalny Małgorzaty Oliwii Sobczak – "Czerwień” trafi do księgarń już tej jesieni. To pierwsza od lat kobieta, która ma szansę zdeklasować panteon gwiazd polskiej powieści kryminalnej. Premiera 4 września.

Zachwycający debiut kryminalny. Sobczak szturmem wkracza na polską scenę kryminalną!Źródło: Materiały prasowe
d3p48fk
d3p48fk

Jest kwiecień 1996 roku. Nad sopockim morzem kłębią się chmury, przez które tylko czasem przedziera się czerwone słońce. Spowite krwistym kolorem morze wyrzuca na brzeg ciało kobiety. Monika była córką lokalnej sędzi – Heleny Boguckiej. Miała w sobie coś takiego, że nie dało się oderwać od niej wzroku.

Od tamtej zbrodni mija 17 lat. Miastem wstrząsa kolejne morderstwo. Okaleczenia na twarzy ofiary wskazują na tego samego sprawcę. Widać, że przez lata jego ruchy stały się bardziej precyzyjne, jego koncepcja dopracowana. A może doczekał się swojego naśladowcy? Jest jeszcze jedno – ofiary są do siebie łudząco podobne. Dlaczego, mimo wielu poszlak, kilkanaście lat temu nikt nie chciał doprowadzić sprawy do końca?

"Czerwień” ma w sobie coś absolutnie pochłaniającego. Wciąga, intryguje, nie pozwala zasnąć. Małgorzata Oliwia Sobczak śmiało konkuruje z najwybitniejszymi polskimi twórcami kryminału. Sopot z powieści Sobczak nie jest miastem, które znamy. Autorka perfekcyjnie oddaje atmosferę opuszczonego nadmorskiego kurortu.

d3p48fk

Spowite granitową aurą plaże w martwym sezonie zdają się aż prosić o kolejną zbrodnię. Chociaż rozwiązanie zagadki z początku wydaje się oczywiste, bardzo szybko motywy zbrodni i podejrzani zaczynają się mnożyć. Powoli traci się zaufanie do każdego z bohaterów. Czy to możliwe, aby ofiary dobrze znały swojego sprawcę? "Czerwień” to pierwsza część świetnie zapowiadającej się serii kryminalnej "Kolory zła”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturo-znawczyni i dziennikarka. Niedawno urodziła się jej córeczka. Pochodzi z Trójmiasta, gdzie mieszka całe życie. To Sopot uczyniła miejscem akcji swojej pierwszej powieści kryminalnej.

Ciało zwrócone było twarzą do ziemi. Ciemnobrązowe, długie za łopatki włosy przylgnęły do piasku. Pośrodku tyłu głowy utworzył się biały przedziałek, równiutko dzieląc mokre pasma na pół. Połyskliwy materiał kurtki przylepił się do pleców, tylko w jednym miejscu utworzył napompowany balon.

d3p48fk

Przemoczona czarna sukienka wysoko odkrywała nogi, opięte brudnymi, zapewne cielistymi, porwanymi rajstopami. Jedna stopa obuta była w krótki kozaczek na szpilce. Spod brunatnozielonego mułu, którym był pokryty, przebijał czerwony kolor. Druga stopa była naga i biała. Pofałdowana, nabrzmiała skóra nadawała jej dziwaczny kształt, jakby należała do ssaka o zadziwiającej anatomii.

Bilski patrzył zafascynowany na ten obraz. Było w nim coś prawdziwego, odartego z całego fałszu rzeczywistości, niemal doskonałego. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Oczywiście nigdy nie ubrałby swojego odczucia w słowa. Mało kto by zrozumiał".

Vincent V.Severski nazwał "Czerwień” powieścią "absolutnie pochłaniającą”. A co o książce piszą recenzenci?

Najlepsza powieść kryminalna przeczytana przeze mnie w 2019 r.
Natalia Golis, www.instagram.com/prostymislowami

Spowita posępną aurą historia ukazująca kompletnie inną, mroczniejszą stronę nadmorskiej rzeczywistości. Makabryczne zbrodnie, biegnąca dwutorowo akcja i genialne zakończenie. Sobczak szturmem wkracza na polską scenę kryminalną!
Weronika Trzęsień, www.instagram.com/ver.reads

d3p48fk

Ostrzegam, nie odłożycie książki, dopóki nie poznacie rozwiązania. Wciąga jak diabli!
Agnieszka Kalus, www.instagram.com/agnieszka_kalus

Trzymająca w napięciu zagadka kryminalna, której nie sposób się oprzeć. Doskonała fabuła, wyraziści bohaterowie i akcja, która z każdą stroną coraz bardziej zaskakuje czytelnika. Po prostu musicie to przeczytać. „Czerwień” to świetny początek serii „Kolory zła”.
Małgorzata Szydlak, www.instagram.com/goszaczyta

Powieść kryminalna na miarę XXI wieku. Sobczak nieustannie zaskakuje oraz umiejętnie buduje napięcie. Jestem pewna, że zakończenia nie jest w stanie przewidzieć najbardziej doświadczony czytelnik.
Katarzyna Stępień, www.instagram.com/zaczytana_mama_kasia

Ta książka jest jak dobry serial serial kryminalny. Daję słowo, nie oderwiecie się dopóki nie poznacie jej zakończenia!
Mariola Dobosz, www.instagram.com/kogellmogell

d3p48fk

Przerażająca i szokująca historia ludzkich namiętności, mogących prowadzić do najgorszego – nawet bestialskich zbrodni. Czytelnik pochłonie ją duszkiem, a makabryczne wizje na długo zawładną jego wyobraźnią. Uwaga, to lektura dla osób o mocnych nerwach.
Ania Globisz, www.instagram.com/ksiazka_przyjacielem

Mocny kryminał o najsilniejszych uczuciach, jakie mogą trawić ludzką duszę. Kiedy prawdziwa miłość zostaje odrzucona, do głosu dochodzą demony zagłady i zniszczenia. Nie mają sentymentów. Morderca też ich nie ma.
Angel Kubrick, www.instagram.com/angelkubrick

Od lat jestem ogromną fanką kryminałów i „Czerwień” idealnie wpisuje się w kanon jednych z najlepszych tego typu książek. Książka tak bardzo mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w dwa wieczory z zapartym tchem.
Kinga Wieczerzak, www.instagram.com/kinuszz

d3p48fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p48fk