Trwa ładowanie...

Wyniki konkursu tłumaczeniowego 2009

Wyniki konkursu tłumaczeniowego 2009Źródło: Jupiterimages
d37q5yw
d37q5yw

Zakład Filologii Szwedzkiej IFG Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z organizacją SWEA Bonn/Köln, Instytutem Szwedzkim oraz Ambasadą Szwecji ogłosił na wiosnę konkurs na tłumaczenie tekstu literackiego z języka szwedzkiego na język polski.

Wybranym tekstem literackim było opowiadanie pt. Angelägenheten, którego autorem jest współczesny pisarz szwedzki Fredrik Lindström (ze zbioru Vad gör alla superokända människor hela dagarna?, Bonniers, 2003).

Konkurs był kierowany do początkujących tłumaczy literatury szwedzkiej.

W konkursie wzięły udział 34 osoby, które nadesłały prace zarówno z Polski jak i z zagranicy. Pięcioosobowe jury w składzie: dr Grażyna Pietrzak-Porwisz, dr Magdalena Wasilewska-Chmura, mgr Elżbieta Żurawska, dr Ewa Data-Bukowska oraz dr hab. Piotr Bukowski, wyłoniło trzech laureatów konkursu tłumaczeniowego 2009 oraz przyznało dwa równorzędne wyróżnienia.

Laureatami zostali:
Pierwsze miejsce - Natalia Januszewska
Drugie miejsce - Irena Kościelniak
Trzecie miejsce - Krzysztof Pilarek

Dwa równorzędne wyróżnienia:
Monika Szeliga, Paulina Bączek

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj