Trwa ładowanie...
nobel
23 kwietnia 2010, 13:25

Wydawca nie chce zarobić na dodruku noblistki

Wydawca nie chce zarobić na dodruku noblistkiŹródło: Inne
d113obt
d113obt

Jak się można było spodziewać tuż po ogłoszeniu tegorocznego literackiego laureata Nagrody Nobla jego książki są tymi najbardziej poszukiwanymi w księgarniach. W Polsce ukazała się jedna powieść tegorocznej noblistki Elfriede Jelinek pt.: Pianistka.

Dotychczasowym wydawcą tej powieści było wydawnictwo Sic!, któremu prawa do powieści skończyły się rok temu i jak zapowiedziało, nie zamierza jej przedłużyć.

Powieść została wydana po raz pierwszy w 1997 roku. Przez siedem lat istnienia na naszym rynku sprzedała się w 1700 egzemplarzach. Tym bardziej dziwi fakt, że w tak dobrym momencie marketingowym wydawca nie chce przedłużyć licencji na przetłumaczona powieść noblistki.

W zeszłym roku wydawnictwo Znak zarobiło krocie na szybkim dodruku powieści Hańba po przyznaniu Nobla Johnowi Maxwellowi Coetzee, sprzedając "na pniu" ponad 30 tys. egzemplarzy książki.

Stający do przetargu polscy wydawcy oferują, że wykupią prawa do wszystkich powieści noblistki, zaś po polsku można wydać bez strat najwyżej dwie lub trzy powieści Jelinek - przekonuje Renata Lis, redaktor naczelna SiC!.

d113obt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj