Trwa ładowanie...

Wkrótce książka Obamy dla dzieci

Wkrótce książka Obamy dla dzieciŹródło: materiały prasowe wydawcy
d24ysop
d24ysop

16 listopada ma ukazać się w USA w sprzedaży książka dla dzieci opowiadająca o wybitnych postaciach z historii Stanów Zjednoczonych, której autorem jest...prezydent Barack Obama .

Niewielka książka O Tobie śpiewam: List do moich córek (Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters) zawiera opowieści o 13 wybitnych Amerykanach, m. in. pierwszym prezydencie George'u Washingtonie, legendarnym graczu w baseball Jackie Robinsonie i artystce Georgii O'Keefe.

Wydawca Alfred Knopf (Random House Children's Books) oficjalnie poinformuje o książce prezydenta we wtorek. Odmówił ujawnienia kim są bohaterowie pozostałych 10 opowiadań. Książka, z ilustracjami znanego rysownika Lorena Longa, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat wzwyż.

Na okładce liczącej 40 stron książki znajduje się rysunek Longa przedstawiające dwie córeczki prezydenta Obamy - Sashę i Malię przechadzające się po trawniku z ich psem Bo.

d24ysop

* Obama nie jest pierwszym prezydentem USA, który napisał książkę dla młodych czytelników.* W 1995 r., po ponad 10 latach od opuszczenia przez niego Białego Domu, ukazała się książka z bajką Jimmy'ego Cartera Maleństwo Snoogle-Fleejer (The Little Baby Snoogle-Fleejer).

Theodore Roosevelt opublikował w 1895 r., zanim został prezydentem Opowieści o bohaterach z amerykańskiej historii (Hero Tales from American History), nieco podobne do książki Obamy.

Pierwszy nakład książki Obamy wyniesie 500 tys. egzemplarzy a jej cenę ustalono na 17,99 dol.

d24ysop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ysop