Trwa ładowanie...

Wielki Test TVP o książkach. Spięcie na wizji. Aktor nie zrozumiał słów prowadzącego

W środę 22 grudnia w TVP1 odbył się "Wielki Test o książkach". Aktorzy odpowiadali w parach na rozmaite pytania z dziedziny literatury i czytelnictwa w Polsce. Wszystko szło gładko aż do piątej rundy, kiedy jedna z par głośno wyraziła sprzeciw po usłyszanej odpowiedzi.

Dariusz Jakubowski i Sandra Kubich zgłosili sprzeciw po usłyszeniu odpowiedziDariusz Jakubowski i Sandra Kubich zgłosili sprzeciw po usłyszeniu odpowiedziŹródło: TVP VOD
d1cogfb
d1cogfb

"Wielki test o…" to popularny format TVP, w którym występują aktorzy, aktorki i osobowości telewizyjne związane z telewizją publiczną. Przed świętami Bożego Narodzenia kilkanaście par zgromadziło się w studiu, by walczyć o 30 tys. zł na wybrany cel charytatywny.

Program ma charakter teleturnieju podzielonego na pięć rund, po których następuje finał. Każda para jest wyposażona w pilot i po odczytaniu pytania zaznacza jedną z 2, 3 lub 4 odpowiedzi. Co znamienne, uczestnicy zabawy nie mają przypiętych mikrofonów (nie licząc finału), więc widzowie nie słyszą, o czym debatują.

W piątej rundzie jedno z pytań dotyczyło najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Właściwa odpowiedź nie zaskoczyła chyba nikogo, ale jedna z par zgłosiła sprzeciw po tym, co powiedział prowadzący Maciej Kurzajewski.

Jakub Żulczyk: w społeczeństwie brakuje empatycznych odruchów

Sporne pytanie brzmiało następująco:

d1cogfb

W ostatniej dekadzie na pierwszym miejscu listy najpoczytniejszych autorów w raporcie Biblioteki Narodowej najwięcej razy pojawił się:

a)    Stephen King

c)    Remigiusz Mróz

- Henryk Sienkiewicz był liderem w latach 2012, 2014, 2016, 2018. Od dwóch lat pierwsze miejsce zajmuje Remigiusz Mróz – powiedział Kurzajewski i już chciał przechodzić do następnego pytania, gdy jedna z par głośno zaprotestowała.

d1cogfb

- Ale zaraz, zaraz. Tam było zaznaczone, że Sienkiewicz – powiedział, wymachując ręką Dariusz Jakubowski.

- I myśmy wszyscy tutaj zaznaczyli b) – dodała równie wzburzona Sandra Herbich.

Kurzajewski ze spokojem wytłumaczył, że Sienkiewicz jest poprawną odpowiedzią. Jakubowski dalej nie mógł zrozumieć, dlaczego prowadzący powiedział, że Remigiusz Mróz był liderem w rankingu.

- Ale w ostatnich dwóch latach – dodał Kurzajewski, który zamienił sytuację w żart. – Pytania są tendencyjne, to chcecie powiedzieć? – śmiał się prowadzący, rozładowując atmosferę.

d1cogfb

Ostatecznie cały test wygrała właśnie para Dariusz Jakubowski i Sandra Herbich. 30 tys. zł przeznaczyli na klinikę psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Józefowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cogfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cogfb