Trwa ładowanie...

WARSZAWA: Empik zaprasza na spotkanie z Krystyną Jandą

We wtorek, 7 stycznia, w warszawskim salonie Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej zagości Krystyna Janda. Spotkanie z jedną z największych gwiazd polskiego teatru i kina odbędzie się w ramach promocji książki: „Gwiazdy mają czerwone pazury” - wywiadu rzeki powstałego we współpracy ze znanym krytykiem filmowym i felietonistką, Bożeną Janicką. Spotkanie z aktorką rozpocznie się o godzinie 18.00.

WARSZAWA: Empik zaprasza na spotkanie z Krystyną JandąŹródło: "__wlasne
d1qope3

We wtorek, 7 stycznia, w warszawskim salonie Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej zagości Krystyna Janda . Spotkanie z jedną z największych gwiazd polskiego teatru i kina odbędzie się w ramach promocji książki: „ Gwiazdy mają czerwone pazury ” - wywiadu rzeki powstałego we współpracy ze znanym krytykiem filmowym i felietonistką, Bożeną Janicką. Spotkanie z aktorką rozpocznie się o godzinie 18.00.

Dzisiejsza ikona polskiego kina grała między innymi u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Ryszarda Bugajskiego i Krzysztofa Zanussiego. Zasłynęła dzięki rolom w tak ważnych filmach, jak „Człowiek z marmuru” czy „Przesłuchanie”. Na deskach teatru zadebiutowała w 1974 roku w wyreżyserowanych przez Aleksandra Bardiniego dla Teatru Telewizji słynnych „Trzech siostrach” Antoniego Czechowa.

Krystyna Janda jest z pewnością jedną z najbardziej pracowitych polskich aktorek. Na swoim koncie ma około 50 ról filmowych oraz nie mniej teatralnych. Była wielokrotnie nagradzana, między innymi „Złotą Palmą” na festiwalu w Cannes za rolę pierwszoplanową w filmie „Przesłuchanie” oraz kilkakrotnie Złotą Kaczką, przyznawaną przez czytelników magazynu „Film”. W 2006 roku została wyróżniona za dorobek aktorski, zaangażowanie w walkę o porozumienie między Wschodem a Zachodem oraz równouprawnienie kobiet europejską nagrodą mediów – Medalem Karola Wielkiego.

d1qope3

Aktorka od 2005 roku prowadzi własny teatr – Teatr Polonia, a w 2010 roku otworzyła scenę Och-Teatru.

W książce „ Gwiazdy mają czerwone pazuryKrystyna Janda odpowiada na pytania Bożeny Janickiej - znanej felietonistki i krytyka filmowego. Gwiazda teatru i kina opowiada o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Powraca do lat dzieciństwa, czasów szkolnych i studenckich oraz przywołuje wiele anegdot dotyczących między innymi pracy w teatrze i na planie filmowym. Aktorka z humorem mówi o swoich przyjaciołach i bliskich, a także życiu rodzinnym. W książce znajdziemy także refleksję nad zmieniającymi się w Polsce obyczajami.

d1qope3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qope3