Trwa ładowanie...
d467xef
wakacje
23-04-2010 13:28

Wakacje z książkami

d467xef
d467xef

Wakacje. Wreszcie nie trzeba liczyć czasu i można z radością oddawać sie tym przyjemnością, z których często rezygnujemy. Z tego powodu proponujemy lekturę książek, które świetnie nadaja się do czytania w długie i leniwe dni lata.

Joseph O’Connor zabiera czytelników w daleką podróż. Akcja Gwiazdy Mórz przeniesiona została do roku 1847. Na pokład Gwiazdy Mórz trafili irlandzcy uchodźcy, którzy za oceanem pragną szukać szans na lepsze życie.

Wielu tej przeprawy nie wytrzyma, z życie wielu wtedy się właśnie zacznie. Ci, którzy weszli na pokład, wspominają swe uczucia i głębokie związki. Jednakże im bardziej statek zbliża się do Ziemi Obiecanej, tym bardziej jego pasażerowie wydają się uwikłani w przeszłość, od której nigdy się nie uwolnią.

d467xef

Chcesz poznać tę historię? Spróbuj szczęścia w konkursie Wirtualnej Polski.

_Druga dusza Joanny_ Kornelii Stepan jest podróżą w głąb siebie. Główna bohaterka, Joanna, to świetnie wykształcona kobieta sukcesu, cyniczna i twarda, doskonale przystosowana do życia w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Rutynę jej dnia, wypełnionego pracą i niewiele znaczącymi związkami, zaczynają burzyć nieprzewidziane zdarzenia, które doprowadzają uporządkowaną Joannę do rozpaczy. W całym tym życiowym chaosie powoli, wręcz niezauważalnie, pojawia się nadzieja na miłość.

Tę książkę możecie wygrać w konkursie Wirtualnej Polski.

Nessa Riley, główna bohaterka powieści _On musi odejść_ zawsze marzyła o mężu, dziecku i domu. Gdy jej pragnienie się spełnia, kobieta staje przed bardzo trudnym wyborem: albo odejść od męża, który ją zranił, albo zostać z nim i naprawiać małżeństwo.

Podjecie decyzji jest tym trudniejsze, że Nessa ma małe dziecko i pensję, która nie pozwoli jej na samodzielne życie.

d467xef

Zainteresowanych powieścią zachęcamy do udziału w konkursie Wirtualnej Polski.

Wędrówkę w jeszcze odleglejsze rejony proponuje Maria Renault i jej _Król musi umrzeć_. Autorka przyjmuje, że z mitu o Tezeuszu da się wyłuskać jądro prawdy.

Przedstawia bohatera w sposób zaskakujący – nie jako gigantycznego wojownika epoki brązu, ale jako niewysokiego, odważnego i agresywnego mężczyznę, fizycznie sprawnego i szybkiego, o wyraźnej seksualności i raczej rozwiązłego, o łatwej do zranienia dumie, lecz ze współczuciem dla słabszych.

Nie znasz twórczości Marii Renault? Weź udział w konkursie Wirtualnej Polski.

Marek jest bohaterem najnowszej powieści Marcina Wolskiego _Miejsce dla dwojga_. Mężczyzna został ranny w wypadku, ale jego skutki wykraczają poza kalectwo: ciało Marka traci łączność z duszą.

Nic dziwnego, że po wypadku zamknął się on w sobie i żył wśród książek i marzeń. Gdy postanowił wrócić do dawnego życia, okazało się, że jego osobą zainteresowała się tajna organizacja. Właściwie nie nim, ale jego niezwykłymi podróżami...

d467xef

Jak się skończy ta historia? Jeśli Cię ona zaciekawiła, możesz starać się o tę powieść w konkursie Wirtualnej Polski.

Manula Kalicka przedstawia w _Szczęściu za progiem_ zabawną historię dziewczyny z prowincji, która zjawia się pewnego letniego dnia w Warszawie z jedną tekturową walizką i chce podbić świat.

Akcja rozgrywa się w oszałamiającym tempie, przygoda goni przygodę od zapomnianego przez Boga i ludzi Jagniątkowa po Martynikę, a czytelnik nie może oderwać się od lektury. Na kartach książki pojawia się cała galeria malowniczych postaci – muzyk Józio, groźna pani Irena, umięśniony Sebek, zapity Remek – a każda z nich ma wpływ na los bohaterki i jej widzenie świata.

Chcesz zobaczyć, czy bohaterka rzuciała wielki świat do swoich stóp? Możesz wygrać tę powieść w konkursie Wirtualnej Polski.

**Śluby innych ludziŚluby innych ludzi Noah Hawley to opowieść o Laurie, która pracuje jako fotograf ślubny. Uwieczniła już na kliszy ponad tysiąc sto uroczystości. Na tych zdjęciach państwo młodzi wyglądają, jakby ich małżeństwo miało trwać wiecznie.**

d467xef

Jednak życie par, odszukanych przez Laurie jakiś czas potem, rzadko, kiedy okazuje się wymarzonym ideałem: Kevin wdał się w romans, Ferdynand za często podróżował, Debbie popijała wódkę do obiadu, Frank okazał się agresywny... Na wielu fotografiach Laurie, samotna rozwódka, znajduje tajemniczego mężczyznę, który przychodzi na śluby obcych sobie par bez zaproszenia. Pewnego dnia spotykają się... Chcesz wiedzieć, co będzie dalej? Weź udział w konkursie Wirtualnej Polski.

Akcja powieści _Rosario Tijeras_ pióra Jorge Franco rozgrywa się w latach 80., w Medellín, w Kolumbii. Narkotyki, wojny gangów i powszechne ubóstwo.

Na tym tle rozgrywa się opowieść o romansie płatnej morderczyni, pięknej Rosario o przydomku Tijeras (Nożyczki) z dwoma młodymi mężczyznami z bogatych rodzin... Chcesz przyczytać tę powieść? Spróbuj swych sił w konkursie Wirtualnej Polski.

d467xef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d467xef