Trwa ładowanie...

W październiku odbędą się Targi Książki w Katowicach

Pierwsze zorganizowane na dużą skalę targi książki odbędą się w Katowicach w październiku. O zbliżającej się imprezie będzie przypominać akcja happeningowa, podczas której chodniki miasta będą stopniowo zadrukowywane fragmentami tekstów Czesława Miłosza.

Share
W październiku odbędą się Targi Książki w KatowicachŹródło: sxc.hu
d3yo0fe

Pierwsze zorganizowane na dużą skalę targi książki odbędą się w Katowicach w październiku. O zbliżającej się imprezie będzie przypominać akcja happeningowa, podczas której chodniki miasta będą stopniowo zadrukowywane fragmentami tekstów Czesława Miłosza . Obok prezentacji nowych tytułów i ofert wydawniczych, organizatorzy targów zaplanowali także spotkania czytelników z autorami książek. Będzie można porozmawiać z Januszem Głowackim , Małgorzatą Szejnert , Kazimierzem Kutzem , Jakubem Ćwiekiem , Małgorzatą Gutowską-Adamczyk , Martą Fox , Katarzyną Enerlich .

Z kolei za sprawą Śląskiego Klubu Fantastyki na pytania zwiedzających odpowiadać będą twórcy literatury fantastycznej, m.in. Rafał Kosik , Łukasz Orbitowski , Andrzej Ziemiański , Ewa Białołęcka , Anna Kańtoch . Autorzy poprowadzą m.in. warsztaty na temat bohaterów powieści fantastycznej, poinstruują "jak pisać, by ludzie chcieli czytać", opowiedzą, czym różni się literatura dla dzieci, od tej dla dorosłych, a także, czy istnieje fantastyka kobieca. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w zabawach edukacyjnych, warsztatach, przedstawieniach teatralnych. "Książki będą czytały dzieciom studentki
Uniwersytetu Trzeciego Wieku" - powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego Jacek Szymik-Kozaczko.

Organizatorzy Targów włączą się także w akcję pod hasłem "Popieram czytanie" organizowaną przez vortale wydawnicze Granice.pl i Histmag.org. O swoich przygodach z książką będą opowiadać przed kamerami politycy, a kandydaci do Sejmu i Senatu będą mieli okazję zaproponować rozwiązania na rzecz wsparcia czytelnictwa.

d3yo0fe

Targom towarzyszyć będą wydarzenia przygotowane przez instytucje kultury oraz uczelnie. Na wydziale teologicznym Uniwersytetu Śląskiego zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć wykonanych przez Ryszarda Kapuścińskiego m.in. w trakcie pisania Imperium , natomiast w Galerii Rondo Sztuki odbędzie się festiwal reportażu.

O rozpoczynającej się już za miesiąc imprezie w Katowicach, będzie przypominać akcja happeningowa "Druk na bruk", podczas której chodniki i ulice Katowic będą stopniowo zadrukowywane fragmentami tekstów literackich Czesława Miłosza ."Pierwsze nadruki pojawią się na deptaku przez rektoratem. Kolejne w centrum Katowic" - dodał rzecznik uczelni.

Tematyka targów obejmie m.in. literaturę piękną, wydawnictwa naukowe, wydawnictwa techniczne, wydawnictwa edukacyjne, wydawnictwa dla dzieci, wydawnictwa religijne, wydawnictwa multimedialne, księgarnie internetowe oraz salon prasowy.

Targi odbędą się w dniach od 20 do 23 października w Hali Widowiskowej Spodek.

Organizatorami imprezy są Silesia Expo, Uniwersytet Śląski i miasto Katowice.

d3yo0fe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yo0fe
d3yo0fe