Trwa ładowanie...

W Moskwie trwają 12. Międzynarodowe Targi Książki Non/Fiction

W Moskwie trwają 12. Międzynarodowe Targi Książki Non/FictionŹródło: Inne
d3hkicf
d3hkicf

Prezentacja rosyjskiego wydania " Imperium " Ryszarda Kapuścińskiego będzie jednym z wydarzeń rozpoczętych w środę w Moskwie 12. Międzynarodowych Targów Książki Non/Fiction.

Ta elitarna impreza zgromadziła w tym roku 280 wystawców - oficyn, księgarń i ośrodków kultury - z 16 krajów, w tym Polski.

Książkę Kapuścińskiego - w przekładzie Kseni Starosielskiej i Siergieja Łarina - wydała niedawno oficyna Logos. W prezentacji wezmą udział m.in. polska pisarka i dziennikarka Teresa Torańska oraz publicystka rosyjskiej "Nowej Gaziety" Ksenia Gołubowicz i filozof Michaił Ryklin.

Gościem targów będzie też Paula Sawicka , współautorka ostatniej książki Marka Edelmana " I była miłość w getcie ", która - także w przekładzie Starosielskiej - właśnie ukazała się w Rosji nakładem wydawnictwa Mosty Kultury.

Polskie stoisko narodowe tradycyjnie zorganizował krakowski Instytut Książki. Złożyły się na nie wystawy prezentujące nowości polskiej literatury, dorobek programu translatorskiego Copyright Poland i twórczość Czesława Miłosza w tłumaczeniach na inne języki. Ta ostatnia ekspozycja zapowiada nadchodzący Rok Miłosza , mający upamiętnić przypadającą w 2011 roku 100. rocznicę urodzin wielkiego poety.

d3hkicf

Specjalnie dla czytelników w Rosji przygotowano rosyjską wersję katalogu Nowe książki prosto z Polski. Swoje publikacje eksponują również oficyny W.A.B., Świat Książki, Czarne, Wydawnictwo Literackie, BOSZ, Instytut Pamięci Narodowej i Wydawnictwo Sejmowe.

Wśród gości targów będą także pisarze Jean-Christophe Grange z Francji, Niccolo Ammaniti z Włoch, Maria Parr z Norwegii, Jens Lapidus i Ulf Stark ze Szwecji. Gościem honorowym jest w tym roku Francja.

Targi odbywają się w Centralnym Domu Artysty na Krymskim Wale. Potrwają do niedzieli.

d3hkicf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hkicf