Trwa ładowanie...

"Tryumf postprawdy": Oko za oko. Ząb za ząb. Na szczytach władzy nie ma litości

"Tryumf postprawdy" jest kwintesencją tego, za co czytelnicy pokochali pisarstwo Toma Clancy’ego. Wartka akcja, szczegółowe opisy potyczek, wnikliwie rozpracowane zmagania polityczne zapewniają inteligentną rozrywkę na najwyższym poziomie.

Share
"Tryumf postprawdy": Oko za oko. Ząb za ząb. Na szczytach władzy nie ma litości
Źródło: Materiały prasowe
d4a2uqh

Agent Dominic Caruso, siostrzeniec Jacka Ryana, bierze udział w szkoleniu pod okiem byłego izraelskiego komandosa. Ćwiczenia przerywa niespodziewany atak na rodzinę Izraelczyka. Jedynym ocalałym z masakry jest Caruso. Gdy wiadomość dociera do Waszyngtonu, wychodzi na jaw, że dramatyczne wydarzenia zapoczątkował wyciek szokującej informacji rządowej.

Waszyngton, współcześnie. Ethan Ross, niespełniony pracownik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, przekazuje zaufanemu dziennikarzowi tajną informację rządową. Odsłania ona niewygodną prawdę o CIA: agencja zamieszana jest w atak na statek przewożący pokojowych aktywistów.

Chociaż wiadomość nie ukazuje się publicznie, wkrótce w Indiach ginie dowodzący niechlubnym abordażem izraelski komandos oraz jego rodzina. Przypadkowym świadkiem masakry jest przebywający na szkoleniu pod okiem Izraelczyka pracownik tajnych służb Dominic Caruso, prywatnie siostrzeniec prezydenta USA Jacka Ryana. Tymczasem giną kolejne osoby…

d4a2uqh

Trop wiedzie do bardzo niebezpiecznego i bezwzględnego irańskiego agenta Mohammeda Mobasheri… Czy Caruso uda się powstrzymać zło wywołane rządowym przeciekiem, grożące konfliktem na skalę światową?

Mark Greaney – zdobył wykształcenie w dziedzinie stosunków międzynarodowych i nauk politycznych. Jest autorem powieści Locked On, Threat Vector i Zwierzchnik, które napisał razem z Tomem Clancym. W jego własnej serii Gray Man ukazały się cztery tytuły: The Gray Man, On Target, Ballistic i Dead Eye.

Aby zdobyć informacje potrzebne do napisania swoich książek, zwiedził ponad piętnaście krajów. Przeszedł szkolenia w dziedzinie posługiwania się bronią palną, w zakresie medycyny wojennej i walki wręcz.

Tom Clancy (1947–2013) – amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych o pracy tajnych służb, dziesięć jego książek trafiło na pierwsze miejsce listy bestsellerów „New York Timesa”. Debiutował w 1984 r. Polowaniem na Czerwony Październik, powieść ta przyniosła mu międzynarodową sławę.

d4a2uqh

Jego książki sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy, a cztery z nich zostały zekranizowane (Polowanie na Czerwony Październik, Czas patriotów, Stan zagrożenia, Suma wszystkich strachów). W serii z Jackiem Ryanem i Jackiem Ryanem Jr. ukazały się następujące tytuły: Bez skrupułów (1997), Patrioci (2011), Czerwony królik (2011), Kardynał z Kremla (2011), Stan zagrożenia (2013), Suma wszystkich strachów (2011), Dług honorowy (2011), Dekret (2011), Tęcza sześć (2011), Niedźwiedź i smok (2012), Zęby tygrysa (2013), Poszukiwany żywy lub martwy (2012), Zwierzchnik (2014). Po śmierci autora jego fabuły i serie sensacyjne są kontynuowane przez innych pisarzy i publikowane pod marką TOM CLANCY.

Premiera: 5 CZERWCA 2019 | Seria: poza serią | Wydawnictwo W.A.B.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4a2uqh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a2uqh
d4a2uqh