Po wielu latach przerwy ukazują się w Polsce kolejne albumy o Tintinie, najpopularniejszym - obok Asteriksa i Oberiksa na rynku frankofońskim - bohaterze komiksowym.
Już 16 lutego Klub Świata Komiksu rozpoczyna wydawanie pełnej serii o Tintinie. Jest to jeden z najsłynniejszych komiksów przygodowych w historii świata, którego twórca, Hergé, do dziś uważany jest za niedoścignionego mistrza albumów sensacyjnych.
Autor naprawdę nazywał się George Remi, pseudonim artystyczny, którym się posługiwał zaczerpnął od swych inicjałów – RG - czytane po francusku dają Hergé. Sławę przyniosła mu seria o Tintinie, której ukazanie się było rewolucyjnym wydarzeniem dla świata komiksów ze względu na popularyzację techniki, jakiej Hergé używał do jej tworzenia. Jest to tzw. styl „czystej linii”, wyrażający się w zdecydowanych czarnych liniach bez odcieni. Jeśli w technice tej używa się kolorów, są one zdecydowane i w jednym bloku. Rysunek celowo jest tu uproszczony, dzięki czemu zwiększa się czytelność narracji. Styl ten znalazł wielu naśladowców i zwolenników w całej Europie.
TinTin jest malutkiego wzrostu redaktorem - detektywem, który razem ze swym psem Milusiem wciąż wplątuje się w skomplikowane awantury, prowadzące go w najdalsze rejony świata. Po raz pierwszy jego przygody ukazały się 1929 r. jako komiks prasowy w dziecięcym dodatku jednej z belgijskich gazet. Pierwszy kompletny album o jego przygodach opublikowano w roku 1930 był to Tintin w krainie Sowietów. W sumie w latach 1929 – 1986 powstały 24 albumy. O ich niezwykłej popularności świadczą statystyki - każdego roku na całym świecie sprzedaje się ponad 2 miliony egzemplarzy Tintina. Albumy publikowane są w 80 językach. Do dziś sprzedano łącznie ponad 200 milionów sztuk Tintina, a zainteresowanie serią jest wciąż duże.