Trwa ładowanie...
mistrz
23 kwietnia 2010, 13:23

Sztuka składania życzeń świątecznych

Sztuka składania życzeń świątecznychŹródło: Inne
d11puq7
d11puq7

Popularny polski aktor * Karol Strasburger został zwycięzcą trzeciej edycji Mistrzostw Polski w Składaniu Życzeń Świątecznych i Noworocznych*, które odbyły się we wtorek w Warszawie. Aktor znalazł się wśród grona laureatów imprezy już po raz drugi.

Rywalizacja jest częścią programu Mistrz Mowy Polskiej, ale mogą wziąć w niej udział wszyscy chętni. Zasady są proste – w ciągu około dwóch minut uczestnicy muszą ułożyć życzenia świąteczne. Ich forma jest dowolna: może to być wiersz, dytyramb czy też piosenka.

Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu - Karol Strasburger złożył swoje świąteczne życzenia w formie żartobliwego wierszyka-anegdoty, o charakterze „lekko edukacyjnym”.

Istotą wierszowanych życzeń Strasburgera była błyskotliwa gra słów, np.: „Działo się to wśród wiejskich dziewczynek, przecinek, które były jak malinki, tu także niezbędne przecinki, była sobie mała chłopka i tu, oczywiście kropka”.

d11puq7

Na drugiej pozycji uplasowała się aktorka Teresa Lipowska, która składając życzenia nawiązała do baśni Andersena, a trzecia była dziennikarka programu pierwszego Polskiego Radia, Joanna Dukaczewska. Swoje świąteczne życzenia wyraziła ona spontanicznie i zaintonowała kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Efekty pracy uczestników imprezy oceniała publiczność oraz jury pod przewodnictwem Jerzego Bralczyka oraz Stefanii Grodzieńskiej.

- Będziemy surowo eliminowali wszystkie niepoprawne życzenia - wszystkie niegramatyczne, wszystkie z błędami – także nie wiemy, czy jakiekolwiek zakwalifikujemy w ten sposób - żartował przed konkursem profesor Bralczyk.

d11puq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj