Trwa ładowanie...
d21egi4

Karol Strasburger

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Karol Strasburger to polski aktor – występował zarówno na deskach teatrów, jak i w filmach oraz serialach.

Karol Strasburger – kariera

Mało kto wie, że Karol Strasburger w młodości uprawiał gimnastykę sportową, a także występował w cyrku. Znany jest przede wszystkim ze swojej kariery aktorskiej. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie – początkowo pragnął zostać marynarzem, ale pod wpływem dziewczyny zmienił swoje plany zawodowe. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutował w serialu „Kolumbowie”, a następnie zaangażowano go w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Współpracował także m.in. z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka. Występował w polskich serialach, a także filmach zagranicznych, głównie wschodnioniemieckich i czechosłowackich. Od 1994 roku jest gospodarzem teleturnieju „Familiada” – wyemitowano do dzisiaj ponad dwa tysiące odcinków, a program wciąż budzi zainteresowanie. Znakiem rozpoznawczym Strasburgera stało się opowiadanie przed rozpoczęciem rozrywki dowcipu na rozluźnienie atmosfery.

Życie prywatne Karola Strasburgera

Pierwszą żoną Karola Strasburgera była Barbara Burska, aktora znana przede wszystkim z filmu „Chłopi” i serialu „Daleko od szosy”.
Drugą żoną była Irena Morcinek, która zmarła w 2013 roku z powodu raka szpiku kostnego. Para nie miała dzieci.

Książki Karola Strasburgera

W 2008 roku Karol Strasburger wydał książkę kulinarną „Apetyt na życie”, która jest z jednej strony książką kulinarną, a z drugiej sentymentalną podróżą przez całe życie aktora. Artysta opisuje w niej wspomnienia z dzieciństwa, sportowej młodości, studiów, które są przeplatane przepisami kulinarnymi. Wspomina m.in. początki studiów na Państwowej Wyższej Szkole Morskiej i to, jak bardzo brakowało mu zup jego mamy.

Karol Strasburger
Data urodzenia

02.07.1947

Miejsce urodzenia

Warszawa, Polska

Bibliografia
d21egi4

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21egi4
d21egi4
d21egi4