Trwa ładowanie...

"Świadoma mama". Małgorzata Rozenek-Majdan wydaje kolejną książkę

Małgorzata Rozenek-Majdan po publikacji na temat in vitro wydaje kolejną książkę, tym razem poświęconą świadomemu macierzyństwu. Pozycja będzie zawierać najistotniejsze informacje i odpowiedzi na nurtujące przyszłych rodziców pytania.

"Świadoma mama". Małgorzata Rozenek-Majdan wydaje kolejną książkęŹródło: ONS
d14ayqb
d14ayqb

Małgorzata Rozenek-Majdan wydaje kolejną książkę. Prezenterka ma już na koncie kilka publikacji poradnikowych oraz ostatnią, głośną książkę o in vitro. "In Vitro. Rozmowy intymne" było zbiorem wywiadów i swojego rodzaju kompendium wiedzy na temat tej metody.

Teraz Małgorzata Rozenek-Majdan wydaje książkę zatytułowaną "Świadoma mama", odsłaniającą tajniki ciąży i macierzyństwa. Rozenek od lat aktywnie działa na rzecz uświadamiania społeczeństwa na temat in vitro, dzieląc się m.in. własnym doświadczeniem. Prezenterka nie kryje, że jej dzieci przyszły na świat właśnie dzięki tej metodzie.

Zobacz wideo: Małgorzata Rozenek-Majdan opowiada, jak jej dzieci dowiedziały się o poczęciu metodą in vitro

Teraz, spodziewając się kolejnej pociechy, postanowiła się przyjrzeć bliżej samej ciąży, a także świadomemu macierzyństwu. Tym razem więc postanowiła zasięgnąć informacji u specjalistów. W książce znalazło się czternaście rozmów z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin: z lekarzami – ginekologami-położnikami, specjalistami od niepłodności, hematologamipołożną, psycholożką, dietetyczką, a także trenerami personalnymi, stylistką.

d14ayqb

Wywiady te mają zawierać porady naukowe i psychologiczne, które pozwalają zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu. Dodatkowo Małgorzata Rozenek-Majdan bez tabu dzieli się w książce własnym doświadczeniem.

Czytelnicy, jak podaje wydawnictwo, znajdą w niej wiele odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in. na temat badań prenatalnych, dbania o zdrowie w trakcie ciąży, wyprawki dziecka, przygotowania do przyjścia pociechy na świat czy budowania relacji rodziców z dzieckiem. Poradnik ma się ukazać 5 maja nakładem wydawnictwa Prószyński. Dzięki uprzejmości wydawnictwa, prezentujemy poniżej jej fragment.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"W książce tej staram się obalić mity i stereotypy dotyczące ciąży, które przynoszą tylko dezinformację i niepotrzebnie nas straszą. Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z tematem niepłodności i ciąży po zapłodnieniu in vitro. Rozmawiam między innymi o tym, jak zmagać się z traumami po poronieniu, kiedy możemy mówić o dobrym czasie na dziecko, czy ciążę z zapłodnienia in vitro lekarz traktuje w ten sam sposób jak spontaniczną.

d14ayqb

Pytam także o badania prenatalne i kiedy je zrobić. Z psycholożką dyskutuję o tym, jak cieszyć się tą wymarzoną i oczekiwaną ciążą bez panicznego lęku i stresu, że po raz kolejny się ją utraci. Dziś wiadomo już, jak ważne jest to, aby – dbając o rozwój dziecka – nie tylko regularnie się badać, ale także dobrze odżywiać i pozostać aktywną fizycznie jak najdłużej w ciągu tych dziewięciu miesięcy.

Kocham modę, dlatego rozmawiam też, jak się ubierać w ciąży i jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka. I w końcu z psycholożką i położną staram się odczarować temat porodu. W książce, którą oddaję Wam do rąk, znajdziecie czternaście wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin. Odpowiadają oni na trudne pytania, bo tu nie ma niewłaściwych tematów.

Dzięki ich radom i informacjom przyszłe mamy będą mogły udać się w podróż w głąb siebie i odnaleźć podczas porodu moc i siłę, które pozwolą im wydać dziecko na świat. To jednak książka nie tylko dla mam, ale i ojców. W każdym wieku. Dla tych, którzy oczekują pierwszego dziecka, ale i kolejnego. Uczy cieszyć się ciążą, a potem oczekiwanym dzieckiem, każdego dnia".

d14ayqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ayqb