Trwa ładowanie...
dzieci
23-04-2010 13:29

Smerfy przeciw wojnie

Smerfy przeciw wojnieŹródło: Inne
dbvjw0k
dbvjw0k

ONZ-owski Fundusz Pomocy Dzieciom - UNICEF - wyemitował kreskówkę, w której bombardowana jest wioska smerfów.

20-sekundowy film od niedawna wyświetlany jest w belgijskiej telewizji. Ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz byłych żołnierzy- dzieci w Afryce.

Kreskówka zaczyna się od radośnie tańczących i śpiewających smerfów. Nagle jednak idylliczny nastrój przerywają nadlatujące samoloty, które bombardują okolicę. Wioska płonie. Ginie Smerfetka, a inne postacie próbują znaleźć schronienie. Na środku ekranu pozostaje płaczący mały smerf.

Film kończy się napisem: „Nie pozwól, by wojna wpłynęła na życie naszych dzieci”.

Rzecznik belgijskiego oddziału UNICEF-u Philippe Henon mówił, że podobne szokujące kampanie informacyjne organizacji sprawdziły się w przeszłości. Ponadto film emitowany jest tylko nocą, aby nie wystraszyć dzieci przed telewizorami.

dbvjw0k

- W większości reakcje na kampanię są pozytywne, choć niektórym musimy tłumaczyć, dlaczego to robimy - powiedział rzecznik.
Dodał, że niełatwo jest przekonać ludzi do pomocy humanitarnej, dlatego też UNICEF zdecydował się na zestawienie obok siebie szczęśliwego dzieciństwa i okrucieństwa wojny.

W zeszłorocznym raporcie ONZ ogłosił, że w latach 2001-2004 w 22 konfliktach na świecie walczyli również młodociani żołnierze. Obecna kampania UNICEF-u koncentruje się na wojnie w Sudanie, Burundi i Demokratycznej Republice Konga.

dbvjw0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvjw0k