Trwa ładowanie...

Roszkowski ma konkurencję. Drugi podręcznik do HiT z aprobatą ministerstwa

Według nieoficjalnych doniesień podręcznik Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych do przedmiotu Historia i Teraźniejszość otrzymał komplet recenzji, co zezwala na dopuszczenie go do obrotu. Wciąż tylko nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Przedmiot Historia i Teraźniejszość zyska drugi podręcznikPrzedmiot Historia i Teraźniejszość zyska drugi podręcznikŹródło: East News
d241hfg
d241hfg

Od roku szkolnego 2022/2023 uczniowie liceów i techników będą uczęszczać na lekcje nowego przedmiotu: Historia i Teraźniejszość. Jak dotąd, Ministerstwo Edukacji dopuściło do publikacji tylko jeden podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Książka wzbudza wiele kontrowersji m.in. poprzez zawarte w tekście opinie autora na temat dzieci poczętych metodą in vitro.

Jak nieoficjalnie informuje Onet, nauczyciele mają zyskać do wyboru drugi podręcznik. Pozycja przygotowana przez WSiP właśnie uzyskała komplet recenzji. Podręcznik czekał na pełną ekspertyzę 73 dni. Z kolei książka prof. Roszkowskiego zyskała aprobatę ministerstwa po 47 dniach od zgłoszenia.

Kontrowersje w "podręczniku". Nie chcą książki od Czarnka

W podręczniku prof. Roszkowskiego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk pojawia się wiele skandalicznych stwierdzeń. Nawet posłanka PiS Joanna Lichocka uważa, że fragment dotyczący in vitro powinien zostać zmieniony albo usunięty. Wydawnictwo poinformowało, że takiej zmiany dokona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d241hfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d241hfg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj