Trwa ładowanie...

Powtórny proces w sprawie Politkowskiej 5 sierpnia

Powtórny proces w sprawie Politkowskiej 5 sierpniaŹródło: AFP
d4byamv
d4byamv

Powtórny proces w sprawie zabójstwa dziennikarki Anny Politkowskiej , którą zastrzelono w roku 2006 w Moskwie, rozpocznie się 5 sierpnia w moskiewskim okręgowym sądzie wojskowym - poinformowały rosyjskie agencje powołując się na adwokatkę Annę Stawicką.

Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego moskiewskiego domu, gdy czekała na windę.

- Na sierpień wyznaczono wstępne przesłuchania - powiedziała Stawicka przypominając, że* obrona zamierza na przesłuchaniu zgłosić wniosek o ponowne skierowanie sprawy do prokuratury*.

W lutym ława przysięgłych uniewinniła trzech mężczyzn oskarżonych o udział w zabójstwie Politkowskiej i czwartego, którego łączono z tą sprawą.

O organizację mordu oskarżeni byli Siergiej Chadżikurbanow, były oficer Zarządu do Walki z Przestępczością Zorganizowaną MSW Rosji, oraz bracia Dżabrail i Ibrahim Machmudowowie.

W czerwcu Sąd Najwyższy anulował wyrok uniewinniający. Nakazał przeprowadzenie ponownego procesu.

d4byamv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byamv