Trwa ładowanie...
d1ieudd
06-02-2012 00:00

Prawa człowieka

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ieudd
Prawa człowieka
Tytuł oryginalny

Human Rights

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Prawa człowieka to nowatorskie i inspirujące zaproszenie do refleksji na temat jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych pojęć politycznych naszych czasów. Dzięki wyjątkowemu interdyscyplinarnemu ujęciu, Michael Freeman pokazuje, jak doświadczenia osób, których prawa człowieka pogwałcono, pozostają w związku z prawnym, filozoficznym i socjologicznym podejściem do kwestii praw człowieka.

Kreśląc historię pojęcia, Freeman odsłania podstawowe napięcie między filozofią praw człowieka a sposobem, w jaki są one rozumiane na gruncie nauk społecznych. Jego analiza rzuca światło na niektóre spośród najbardziej kontrowersyjnych aspektów zagadnienia: czy idea powszechności praw człowieka nie stoi w sprzeczności z poszanowaniem różnic kulturowych? Czy istnieją zbiorowe prawa człowieka? Czy feministki powinny ograniczać, rewidować bądź odrzucać prawa człowieka? Czy idea praw człowieka nie odwraca uwagi od strukturalnych przyczyn ucisku i wyzysku? Jakie są ukryte przyczyny łamania praw człowieka i dlaczego w niektórych krajach notuje się więcej takich przypadków niż w innych?

Książka adresowana jest do studentów nauk społecznych oraz do studiujących prawa człowieka, a także do wszystkich zainteresowanych etyką i jej społecznymi aspektami.

Prawa człowieka
Numer ISBN

978-83-604-5720-7

Wymiary

135x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Psychologia,Eseje,Socjologia

Oprawa

1

Liczba stron

244

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ieudd
d1ieudd
d1ieudd