Trwa ładowanie...
d10ztsw

Powstały książki dla młodych fanów piłki nożnej: Wojownicy środka pola i mistrzowie dryblingu

W serii Zostań Mistrzem ukazały się dwa nowe tytuły "Skrzydłowi. Technicy, magicy, indywidualiści” oraz "Pomocnicy. Liderzy, asystenci, robotnicy” autorstwa Jarosława Kaczmarka, dla którego piłka jest źródłem porywających opowieści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książki o mistrzach piłki nożnej
Książki o mistrzach piłki nożnej (Materiały prasowe)
d10ztsw

To kolejne książki uzupełniające cykl publikacji o piłce nożnej, swoistą futbolową encyklopedię. Pisane językiem przyjaznym dla młodego człowieka, pełne ciekawych zdjęć i ilustracji. Dawka wiedzy dla każdego miłośnika tego widowiskowego sportu.

Śledząc losy znanych postaci z historii futbolu, można zobaczyć jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat piłka, jej idole i cała otoczka tego popularnego na świecie, uwielbianego przez tłumy sportu. Piłkarze, a zwłaszcza ci najlepsi, są kimś w rodzaju czarodziejów na boisku i celebrytów poza nim. W drużynie piłkarskiej liczy się każdy jej element.

Zobacz też: Ekologia dla najmłodszych: "Basia i śmieci"

d10ztsw

Współczesny futbol to nie zwykłe kopanie "szmacianki”, jak potocznie nazywana jest piłka. Ten sport wymaga wszechstronnych umiejętności i inteligentnego trenera. Nie trzeba być Brazylijczykiem, żeby mądrze trenując zostać mistrzem piłkarskiego "tańca”.

W serii "Zostań Mistrzem" można przeanalizować znane triki i sztuczki piłkarskie, tu rozrysowane na infografikach i technicznie wytłumaczone. Poznać profesjonalną analizę stylu gry znanych zawodników, mocne i słabe ich strony. Dowiedzieć się, co znaczy: siatka, piruet czy slalom zygzakiem. Zobaczyć zdjęcia akcji pod bramkami, przeczytać porady, jak zostać mistrzem.

MISTRZOWIE DRYBLINGU

W "Skrzydłowi. Technicy, magicy, indywidualiści” czytelnicy dostają do rąk wciągające opisy pięciu genialnych dryblerów. Wśród których są: Leo Messi, Neymar, Gareth Bale, Kylian Mbappé, Eden Hazard.

Każda strona książki jest przepełniona emocjonującymi historiami prosto z największych stadionów świata. Autor przywołuje genialne, szalone dryblingi i gole, które przeszły do historii futbolu. "Cóż, większość genialnych dryblerów ma sobie coś z szaleńca. Pewnie dlatego, że potrzeba dużo zakręconej wyobraźni i odwagi, by podejmować próbę okiwania wszystkich przeciwników.”

d10ztsw

WOJOWNICY ŚRODKA POLA

W "Pomocnicy. Liderzy, asystenci, robotnicy” otrzymujemy solidna dawkę wiedzy na temat sztuki podawania piłki, w historii futbolu długo nie docenianej. Dziś jest inaczej. Trenerzy, piłkarze, kibice mają świadomość, jak ważna jest rola pomocników. To oni są mózgiem drużyny i decydują o skuteczności gry zarówno w ataku, jak i w obronie. Poznajemy sylwetki pięciu wybitnych pomocników, którzy mają być dla młodych czytelników inspiracją, nie tylko w grze na boisku. To pomocnicy, których zagrania zasługują niejednokrotnie na miano piłkarskich dzieł sztuki: Luka Modrić, Paul Pogba, Andrés Iniesta, Toni Kroos, Piotr Zieliński.

Zobacz też: No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk

- Ale nie nauczycie się sztuki rozgrywania piłki z książek! Pora teraz włożyć sportowy strój, zapakować piłkarskie buty i ruszyć na trening. A potem ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, bo to przecież trening czyni mistrza! – dopinguje autor Jarosław Kaczmarek.

d10ztsw

Podziel się opinią

Share
d10ztsw
d10ztsw