Trwa ładowanie...
dtintwz

No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk

Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książka "No to gramy!" zachwyci wszystkich fanów muzyki popularnej
Książka "No to gramy!" zachwyci wszystkich fanów muzyki popularnej (Materiały prasowe)
dtintwz

"No to gramy!” to kompendium wiedzy o muzyce rozrywkowej dla dzieci. Ale docenią je również nastoletni i dorośli melomani. To wysmakowany album w formie dowcipnego komiksu.

Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.

Zobacz też: Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze

dtintwz

Książka przedstawia kilkadziesiąt portretów najbardziej znanych muzyków i zespołów, m.in:
- Elvis Presley
- Bob Dylan
- Janis Joplin
- Pink Floyd
- David Bowie
- Frank Zappa
- Kate Bush
- Prince
- Metallica
- Nirvana i wielu, wielu innych.

W książce "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” znajdziemy multum muzycznych ciekawostek i anegdot. Album rozwija wiedzę muzyczną, zaciekawia, bawi. Książka jest koncertowo napisana i zilustrowana. Kreatywne pomysły, dużo dobrego, sarkastycznego humoru.

Książka wydana została w ramach serii ART Egmont, której cechą rozpoznawczą są znakomite ilustracje. Album Marianny Oklejak to idealny prezent dla tych, którym w sercu gra muzyka.

dtintwz

Podziel się opinią

Share
dtintwz
dtintwz