Trwa ładowanie...
d2q8br1

Polskie książki na międzynarodowych targach

d2q8br1
d2q8br1

*Na XI Wileńskich Targach Książki, które odbywają się w stolicy Litwy od czwartku do niedzieli, zaprezentowano ponad 500 tytułów polskich książek. Na stoiskach polskich są nowości wydawnicze ostatniego roku, książki historyczne, podręczniki, przewodniki. * Książki prezentują Instytut Polski w Wilnie, Instytut Książki w Krakowie i Ars Polona.

Polska książka na targach wileńskich jest obecna od początku imprezy, czyli od 11 lat. Jak zaznaczyła dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie Małgorzata Kasner, to doskonała promocja Polski, języka polskiego, polskiej kultury.

W ramach tegorocznych targów książki w Związku Pisarzy Litwy odbędzie się dyskusja na temat obecności literatury polskiej na rynku litewskim, spotkanie muzyczno-literackie z udziałem wykonawcy poezji śpiewanej Marcina Skrzypczaka, zostanie wystawiony też spektakl muzyczno-poetycki na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej .

Gościem targów będzie Jacek Dehnel . Jego powieść Lala została przetłumaczona na język litewski i będzie prezentowana na targach.

Z myślą o najmłodszym pokoleniu odbędą się warsztaty na podstawie książki Michała Rusinka Mały Chopin , które poprowadzi znana litewska szopenistka Szviese Czepliaskate.

W tegorocznych Wileńskich Targach Książki bierze udział 200 wystawców z siedmiu krajów.

d2q8br1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q8br1