Trwa ładowanie...
d3rxffk
spotkanie
23-04-2010 13:19

Polscy pisarze w Austrii

d3rxffk
d3rxffk

Przez trzy wieczory, od 8 do 10 listopada, polscy poeci i pisarze spotykali się z austriackimi czytelnikami w Bibliotece Narodowej w Wiedniu.
Głównym organizatorem odbywających się w ramach Roku Polskiego w Austrii Dni literatury polskiej było austriackie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki Stara Kuźnia (Alte Schmiede), które od lat organizuje spotkania literackie, koncerty oraz dni literatury obcej w Wiedniu.
W tym roku zaproszono: Adama Zagajewskiego, Ryszarda Krynickiego, Ewę Lipską, Piotra Sommera, Hannę Krall, Olgę Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka, Pawła Huellego, Ewę Kuryluk i Michała Głowińskiego. Zainteresowanie publiczności było bardzo duże, co zaskoczyło samych organizatorów.
Frekwencja na spotkaniach przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów, tym bardziej że literatura polska jest mało znana w Austrii i słabo dostrzegana - ukazuje się tu np. bardzo mało recenzji wydanych po niemiecku polskich książek, inaczej niż w prasie niemieckiej.
Po spotkaniach publiczność oblegała stoisko z polskimi książkami w oryginale i po niemiecku, zorganizowane przez Zofię Reinbach, szefową Księgarni Polskiej w Wiedniu.

d3rxffk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rxffk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj