Trwa ładowanie...

Podejrzany o zabójstwo Politkowskiej był gotów się ujawnić

Podejrzany o zabójstwo Politkowskiej był gotów się ujawnićŹródło: AFP
dgmlx0g
dgmlx0g

Władze odrzuciły propozycję Rustama Machmudowa, uważanego za bezpośredniego sprawcę zabójstwa rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej , który chciał oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości pod warunkiem zapewnienia mu jawnego procesu i sądzenia przez ławę przysięgłych.

Informację tę podał we wtorek obrońca jednego z oskarżonych w tej sprawie Murad Musajew.

Na ławie oskarżonych zasiedli w listopadzie Pawieł Raguzow, Siergiej Chadżikurbanow, Dżabrail Machmudow i Ibrahim Machmudow. Ten pierwszy jest podpułkownikiem FSB. To właśnie z jego powodu proces toczy się przed sądem wojskowym.

Według aktu oskarżenia Chadżikurbanow był organizatorem zabójstwa, a Dżabrail i Ibrahim Machmudowowie - wspólnikami wykonawcy. Za zabójcę uważany jest ich starszy brat, 34-letni Rustam, który jest na wolności; nie wyklucza się, że ukrywa się za granicą.

*Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. * Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego moskiewskiego domu, gdy czekała na windę.

dgmlx0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgmlx0g