Trwa ładowanie...
wakacje
15 lipca 2013, 17:17

Plebiscyt na najgorętszą książkę lata

Wakacje to czas wypoczynku i... książek. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez leniwej i beztroskiej lektury. Wszystkich wielbicieli literatury zapraszamy do wytypowania najgorętszej książki lata. Zwycięską książkę poznamy w trakcie inauguracji drugiej edycji Festiwalu Literacki Sopot 18 sierpnia 2013 r.

Plebiscyt na najgorętszą książkę lataŹródło: "__wlasne
d2gzqv4
d2gzqv4

Wakacje to czas wypoczynku i... książek. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez leniwej i beztroskiej lektury. Wszystkich wielbicieli literatury zapraszamy do wytypowania najgorętszej książki lata. Zwycięską książkę poznamy w trakcie inauguracji drugiej edycji Festiwalu Literacki Sopot 18 sierpnia 2013 r.

Plebiscyt jest częścią działań drugiej edycji współtworzonego przez TVP Kultura festiwalu Literacki Sopot, który rozpocznie się 18 sierpnia. Głosowanie na książkę lata trwa od 15 lipca do 18 sierpnia 2013 r. Wybraną przez telewidzów i internautów pozycję poznamy w trakcie inauguracji festiwalu w Sopocie 18 sierpnia 2013 r. Wśród osób oddających głos rozlosujemy nagrody książkowe.

LISTA TYTUŁÓW WALCZĄCYCH W PLEBISCYCIE NA NAJGORĘTSZĄ KSIĄŻKĘ LATA

Joanna Bator „Ciemno prawie noc”, wydawnictwo W.A.B.

W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać

Witold Gombrowicz „Kronos”, Wydawnictwo Literackie

Legendy i plotki o tym tekście krążyły od wielu lat, ale dostęp do manuskryptu miało niewielu. „Kronos”, prywatny dziennik Witolda Gombrowicza, w końcu trafił do szerszej publiczności! Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w jego złożoności.

d2gzqv4

Grażyna Jagielska „Miłość z kamienia”, wydawnictwo Znak

Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym – Wojciechem Jagielskim. Najważniejszą wojnę - o wspólną miłość, rodzinę i życie – musieli stoczyć między sobą.

Ignacy Karpowicz „Ości”, Wydawnictwo Literackie

Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza – laureata Paszportu Polityki – o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo.

Zygmunt Miłoszewski „Bezcenny”, wydawnictwo W.A.B.

Międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy Dana Browna, Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego.

Jerzy Pilch „Wiele demonów”, wydawnictwo Wielka Litera

- Wszyscy lubimy i umiemy snuć narracje, ale jak pan opowiada to jest prawdziwe święto opowieści! - mówi prezes Tlołka do organisty Somnambulmeistra. Najnowsza powieść Jerzego Pilcha jest właśnie takim prawdziwym świętem opowieści - mądrej i rozbuchanej, snutej arcybogatym językiem, pełnej zaskakujących zdarzeń i smakowitych detali, pogrążonej w magicznej atmosferze, panoramicznej niczym „Sto lat samotności”, zaludnionej tyleż swojskimi, co dziwacznymi, osobliwie zabawnymi postaci, jakich pozazdrościłby Fellini z „Amarcordu”, a zarazem mówiącej o sprawach ważnych, najważniejszych, ostatecznych.

d2gzqv4

Paweł Potoroczyn „Ludzka rzecz”, wydawnictwo W.A.B.

Napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i okolic. Ludzkie słabości i namiętności, dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego. Debiut literacki Pawła Potoroczyna – dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

Janusz Rudnicki „Trzy razy tak”, wydawnictwo W.A.B.

Nowy zbiór brawurowych opowieści Janusza Rudnickiego, jednego z najoryginalniejszych pisarzy polskich. Szalony język i dziki humor idealnie równoważą tu gorycz dojrzałości i samotność. Obrazki z głębin PRL-u nakładają się na kolorowe prospekty Wspólnej Europy. Co i rusz na horyzoncie pojawia się śmierć.

Szczepan Twardoch „Morfina”, Wydawnictwo Literackie

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego konspiratora, męża, kochanka... Nie mógł mu zaufać nikt.

Mariusz Urbanek „Brzechwa nie dla dzieci”, Wydawnictwo Iskry

Książka Mariusza Urbanka, dziennikarza i biografa, przedstawia postać i dorobek wydawałoby się doskonale znanego i czytanego od wczesnego dzieciństwa autora zabawnych wierszyków, bajek i pełnych humoru rymowanek. Mało kto wie, że był on także wybitnym prawnikiem walczącym o prawa autorskie twórców literackich, jednym z założycieli ZAiKS-u i jego długoletnim prezesem, namiętnym karciarzem, a o jego przygodach miłosnych można by napisać barwną powieść...

d2gzqv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gzqv4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj