Trwa ładowanie...
papcio chmiel
23-11-2015 11:24

''Papcio Chmiel i Jego Podopieczni'' w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku o godz. 12:00 w siedzibie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Henryka Jerzego Chmielewskiego pt. „Papcio Chmiel i Jego Podopieczni”. Muzeum zaprezentuje m.in. oryginalne plansze popularnego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, albumów historycznych oraz wydanego w 2015 r. „Elemelementarza”. Wystawa potrwa do 28 lutego 2016 roku. 

Share
''Papcio Chmiel i Jego Podopieczni'' w Muzeum Karykatury im. Eryka LipińskiegoŹródło: Materiały organizatora
ddp9kgt

*W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku o godz. 12:00 w siedzibie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Henryka Jerzego Chmielewskiego pt. „Papcio Chmiel i Jego Podopieczni”. Muzeum zaprezentuje m.in. oryginalne plansze popularnego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, albumów historycznych oraz wydanego w 2015 r. „Elemelementarza”. Wystawa potrwa do 28 lutego 2016 roku. *

– „Papcio Chmiel i Jego Podopieczni” to inauguracja cyklu prezentacji komiksu polskiego i obcego „Galeria Komiksu” Muzeum Karykatury – projektu, który będziemy realizować również w następnych latach – mówi Elżbieta Laskowska, p. o. dyrektora Muzeum Karykatury. – Poprzez kolejne odkrywanie przed widzami ciekawej, a nadal niedocenianej w Polsce historii sztuki obrazkowej, chcemy zachęcić ich do samodzielnych poszukiwań. Jestem przekonana, że rozpoczęcie naszej drogi komiksowej z Tytusem de Zoo i jego przyjaciółmi to dobry początek – dodaje.

Na wystawie przedstawione zostaną przede wszystkim oryginalne prace z kolekcji Henryka Jerzego Chmielewskiego – m.in. plansze do wydanego w 2015 r. „Elemelementarza”. Znajdą się na niej również plakaty, obrazy olejne i akryle, materiały o charakterze dokumentalnym, książki i fotografie, przykłady z kolekcji inspirowanych komiksami Papcia Chmiela.

ddp9kgt

Jednym z ciekawszych fragmentów prezentacji będą oryginalne plansze komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, jednego z najbardziej kojarzonych z twórczością Mistrza.

Wystawa wypełni obie sale ekspozycyjne Muzeum. Towarzyszyć jej będzie katalog, formatem nawiązujący do klasycznych wydań ksiąg przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. Obok licznych prac, informacji biograficznych i bibliograficznych, znajdą się w nim również teksty krytyczne poświęcone twórczości Artysty, których autorami są: Krzysztof Masiewicz, Adam Rusek, Wojciech Łowicki i Sebastian Frąckiewicz. Specjalnie dla wystawy w Warszawie Papcio Chmiel zaprojektował plakat.

Więcej informacji na temat wydarzenia tutaj .

ddp9kgt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddp9kgt
ddp9kgt