Trwa ładowanie...

OK! Wyspiański

Share
OK! WyspiańskiŹródło: Inne
d1d3su5

Wystawę dzieł Stanisława Wyspiańskiego w otoczeniu dzieł stworzonych przez współczesnych artystów, zainspirowanych jego twórczością, otwarto w czwartek w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Oprócz dzieł Stanisława Wyspiańskiego zaprezentowano twórczość Tadeusza Kantora i Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz dzieła artystów współczesnych. Znaleźli się wśród nich m.in. Oskar Dawicki, Edward Dwurnik, Karolina Kowalska, Janek Simon i Łukasz Skąpski.

Jak powiedziała kurator wystawy Maria Anna Potocka, o zaprezentowaniu na wystawie także dzieł Kantora i Witkacego zadecydował fakt, iż byli oni artystami o podobnym potencjale, podobnych strategiach twórczych i podobnej wielomedialności.

d1d3su5

Dzieła artystów współczesnych natomiast powstały specjalnie na wystawę „OK! Wyspiański” pod koniec 2007 i w 2008 roku.

- Wystawa ma charakter transferowy. Jej celem jest pokazanie, że energie i idee Wyspiańskiego są istotne do dzisiaj i mogą inspirować współczesnych artystów - powiedziała Maria Anna Potocka.

Jak podkreśliła, wystawa stanowi z jednej strony zamknięcie Roku Wyspiańskiego , a z drugiej - przeniesienie Wyspiańskiego we współczesność.
- Tytuł wystawy podkreśla, że Wyspiański i współcześnie jest OK - powiedziała kuratorka.

Wystawę będzie można oglądać od 4 kwietnia do 8 czerwca w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich w Krakowie.

Od lipca do września wystawa - w nowej odsłonie - ma być prezentowana w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

d1d3su5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3su5
d1d3su5