Trwa ładowanie...
nagrody
13-11-2012 14:59

Nagrody dla najpiękniejszych książek i najlepszych podręczników

Centrum Sztuki Współczesnej "Kronika" w Bytomiu zdobyło nagrodę "Edycja", przyznawaną za najpiękniej wydaną książkę - katalog "Świetlica sztuki 2007-11". Werdykt został ogłoszony w czwartek podczas 16. Targów Książki w Krakowie

Nagrody dla najpiękniejszych książek i najlepszych podręcznikówŹródło: Thinkstock
d238hjo
d238hjo

Centrum Sztuki Współczesnej "Kronika" w Bytomiu zdobyło nagrodę "Edycja", przyznawaną za najpiękniej wydaną książkę - katalog "Świetlica sztuki 2007-11". Werdykt został ogłoszony w czwartek podczas 16. Targów Książki w Krakowie.

Konkurs na książkę edytorsko doskonałą jest organizowany od 1999 r. przez magazyn "Wydawca". "Zawsze szukamy publikacji nietypowych, które wyróżniają się na tle innych" - powiedział PAP redaktor naczelny "Wydawcy" Andrzej Palacz.

Szatę graficzną "Świetlicy sztuki" przygotował Marcin Wysocki. Nagrodzono go za "przemyślany związek treści i formy publikacji". "To wspaniała książka. Autor przy ogromnej ilości informacji, tekstu oraz zdjęć znalazł formułę, dzięki której książkę da się czytać i oglądać" - mówił Palacz. Autorką rysunku na okładce jest 11-letnia Róża Adamas, a książkę zredagowała Agata Tecl. * Wyróżnienie w tegorocznym konkursie Edycja otrzymało: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za "Fizykę doświadczalną" Wolfganga Demtroedera, tom 1. "Mechanika i ciepło". Jak podkreśla Andrzej Palacz ta książka może być wzorem wydawania publikacji, które zawierają wzory matematyczne. Jej skład został przygotowany w Niemczech.*

W konkursie przyznana została także nagroda specjalna dla Wydawnictwa Wytwórnia za "niezwykle oszczędną w formie i uaktywniającą wyobraźnię dziecka" treść książki "Kłopot" Iwony Chmielewskiej.

d238hjo

Podczas pierwszego dnia Targów rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki, w którym nagrody otrzymują wydawcy. W tym roku wpłynęło 28 zgłoszeń. Statuetkę Gaudeamus otrzymała publikacja Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie "Mechanika budowli. Teoria i przykłady" autorstwa Mariana Palucha.

Bezpłatne stoisko podczas przyszłorocznych Targów Książki ufundowane przez Targi w Krakowie przypadnie Wydawnictwu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego za publikację Janusza Balickiego "Imigranci i uchodźcy w UE. Humanizacja polityki imigracyjnej i azylowej".

Wyróżnienia specjalne otrzymały: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za "Podstawy organizacji i zarządzania. Podejście i koncepcje badawcze" pod red. Adama Stabryły oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za książkę "Tekstologia i edytorstwo dzieł literackich" Konrada Górskiego.

d238hjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238hjo