Trwa ładowanie...
d33hlka

Nagroda Tischnera

d33hlka
d33hlka

Znani są już tegoroczni laureaci nagrody imienia księdza profesora Józefa Tischnera. Nagrodę przyznaje miesięcznik i wydawnictwo ZNAK. W kategorii pisarstwa religijnego i filozoficznego, stanowiącego kontynuację Tischnerowskiego myślenia według wartości - nagrodzono profesora Bronisława Baczkę za książkę Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła.

W kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować nieszczęsny dar wolności nagrodzono Ryszarda Kapuścińskiego za całokształt twórczości.

W kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących polski kształt dialogu Kościoła i świata nagrodzono Bogdanę Pilichowską-Ragno. Każdy z laureatów otrzyma statuetkę nagrody zaprojektowaną przez Mariana Gromadę oraz czek w wysokości 15 000 złotych. Nagrodę przyznaje Kapituła w skład której wchodzą: ksiądz Adam Boniecki, Jarosław Gowin, profesorowie Leszek Kołakowski i Krzysztof Michalski, Łukasz Tischner, Henryk Woźniakowski i arcybiskup Józef Życiński. Nagroda zostanie wręczona w sobotę, 11 maja, podczas II Dni Tischnerowskich w Krakowie.

d33hlka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hlka