Trwa ładowanie...

Nagroda im. D. Fikusa dla Ryszarda Kapuścińskiego

Nagroda im. D. Fikusa dla Ryszarda KapuścińskiegoŹródło: Inne
d4e7ypf
d4e7ypf

Ryszard Kapuściński odebrał Nagrodę im. Dariusza Fikusa za rok 2004, w kategorii „twórca w mediach”. Wyróżnienie przyznano za wydaną w ubiegłym roku książkę Podróże z Herodotem, ale również za „kilkadziesiąt lat odkrywania czytelnikom Polski i świata, pomagania w zrozumieniu ich historii i dzisiejszych problemów, za ciągłe przypominanie o standardach, które powinny obowiązywać w dziennikarstwie”.

Nominowani w tej kategorii byli ponadto: dziennikarz śledczy „Rzeczpospolitej” Bertold Kittel, znawczyni tematyki rosyjskiej Krystyna Kurczab-Redlich, twórcy programu „Prześwietlenie” w TVN 24 Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski oraz dziennikarka TVN 24 Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Wyróżnienie zostało przyznane już po raz ósmy. Wcześniej przypadło ono w udziale Marii Wiernikowskiej, Irenie i Jerzemu Morawskim, Annie Marszałek.

Nagrodę przyjmuję jako wielki dla siebie zaszczyt i honor - powiedział laureat.

Ryszard Kapuściński stał się już legendą polskiego i światowego reportażu. Uczestniczył w wojnach, rewolucjach i przewrotach w Azji, Ameryce, ale przede wszystkim w Afryce. Jego książki: Busz po polsku, Cesarz, Szachinszach, Jeszcze dzień życia, Imperium, Heban odbiły się szerokim echem przynosząc autorowi uznanie i wiele nagród, między innymi nagrodę Premio Grinzane Cavour, The Prix Tropiques, Premio Internazionale Feudo di Maida, Nagrodę Goethego, Nagrodę PEN-Clubu im. Jana Parandowskiego, Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, Złoty Krzyż Zasługi, i inne.

d4e7ypf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e7ypf