Trwa ładowanie...
d2u0f91

Tomasz Sekielski

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Tomasz Sekielski to polski dziennikarz radiowy i telewizyjny znany głównie ze stacji TVN, wielokrotnie wyróżniany, ma na swoim koncie nagrody takie jak Grand Press i Telekamery.

Tomasz Sekielski – życiorys

Początki kariery dziennikarskiej Tomasza Sekielskiego sięgają jego czasów młodzieńczych, gdy prowadził audycje muzyczne i okolicznościowe w szkolnym radiu. Pod koniec 1994 roku rozpoczął pracę w Radiu VOX, później współpracował również z Radiem WaWa i Radiem dla Ciebie.

Karierę jako reporter telewizyjny Tomasz Sekielski rozpoczął w 1997 roku, związując się na 15 lat ze stacją TVN. Prowadził programy takie jak "Kropka nad i", "100 dni premiera" czy "Prześwietlenie". Duży rozgłos zdobył talk-show "Teraz My" prowadzony przez Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego, którego emisja odbywała się w latach 2005–2010. Autorski program Sekielskiego, "Magazyn 24 godziny", pojawił się na antenie TVN24 w 2006 roku, a jego emisję zakończono w 2008 roku. Dziennikarz prowadził też program "Czarno na białym" w latach 2011–2012.

Współpracę z TVN Tomasz Sekielski zakończył w kwietniu 2012 roku, a kilka miesięcy później rozpoczął pracę w Radiu Tok FM, prowadząc audycję "Poranek" do stycznia 2015 roku. Związał się też ze stacją TVP1 oraz TVP Info, w latach 2013–2016 można go było oglądać w programie "Po prostu", a w 2014 roku w "Woronicza 17". W 2016 roku został jednym z prowadzących programu informacyjnego "Teraz ja!" w emitowanego przez stację Nowa TV. Tomasz Sekielski związany jest również z prasą, pisał felietony dla "Newsweeka", współpracuje też z tygodnikiem "Wprost".

Tomasz Sekielski – nagrody

Tomasz Sekielski był wielokrotnie wyróżniany za osiągnięcia w dziedzinie publicystyki i dziennikarstwa. Prowadzone przez niego sprawozdania parlamentarne zapewniły mu wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich w 2005 roku. Wspólnie z Andrzejem Turskim i Andrzejem Morozowskim w 2006 roku zdobył nagrodę Wiktora w ramach kategorii publicystyka. W tym samym roku Sekielski został laureatem nagrody dziennikarskiej im. Andrzeja Woyciechowskiego ufundowanej przez Radio ZET za materiał przygotowany wraz z Morozowskim. Ten sam duet zdobył też Grand Press 2006 w ramach kategorii dziennikarz roku.

Wśród pozostałych wyróżnień Tomasza Sekielskiego warto wspomnieć zdobycie Telekamer w 2007 i 2008 roku, a także nagrodę ProwokaTOR w studenckim plebiscycie MediaTory.

Tomasz Sekielski – książki

Tomasz Sekielski po raz pierwszy zaistniał na rynku książki jako współautor publikacji z kategorii literatury faktu. W 2007 roku pojawiła się napisana z Andrzejem Morozowskim pozycja "Teraz My Prześwietlamy". Duet wydał też w 2009 roku książkę "Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce".

W 2012 roku światło dzienne ujrzała pierwsza książka Tomasza Sekielskiego zatytułowana "Sejf". Zapoczątkowała ona serię książek sensacyjnych pod tym samym tytułem, której kontynuację stanowią "Obraz kontrolny" i "Gniazdo Kruka". W latach 2016 i 2017 pojawiły się kolejno dwa tytuły wchodzące w skład nowej trylogii thrillerów politycznych Sekielskiego – "Zapach suszy" i "Smak suszy".

d2u0f91

Podziel się opinią

25
8

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u0f91
d2u0f91
d2u0f91