Trwa ładowanie...
d1kp5na

Andrzej Morozowski

PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: Andrzej Rybczyński

Andrzej Morozowski to dziennikarz telewizyjny i radiowy, związany ze stacją TVN i Radiem Zet. Zajmuje się głównie zagadnieniami politycznymi, ma na koncie kilka nagród publicystycznych, jest współautorem kilku książek

Andrzej Morozowski – życiorys

Andrzej Morozowski urodził się w Warszawie w 1957 roku, jest synem górnika Mieczysława Morozowskiego o żydowskim pochodzeniu. Uczył się w liceum ogólnokształcącym im. im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, następnie ukończył wiedzę o teatrze na warszawskiej PWST, obecnej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Pracę zawodową Andrzej Morozowski zaczynał jako dziennikarz w Radiu Zet w latach 1990–2000, współpracował też z Telewizją Polską, przygotowując raporty sejmowe dla Teleexpressu. W kolejnych latach pracował jako reporter, prowadził też liczne programy dla TVN24, a wśród nich: "Skaner polityczny", "Studio 24", "Bohater tygodnia", "Kuluary", "Rozmowa bardzo polityczna" i "Tak jest".

Najpopularniejszym programem Andrzeja Morozowskiego był prowadzony z Tomaszem Sekielskim w latach 2005–2010 talk-show "Teraz My!", który emitowała stacja TVN. W 2006 roku Morozowski i Sekielski ujawnili w programie nagrania rozmów Renaty Beger z czołowymi politykami PiS, w rezultacie czego wybuchła słynna "afera taśmowa" wskazująca na istnienie politycznej korupcji.

Andrzej Morozowski pojawił się w odcinku serialu Niania, zagrał też w filmie Sztos 2.

Andrzej Morozowski – nagrody

Duet Morozowski i Sekielski zdobył wspólnie kilka nagród, a wśród nich nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego (2006), Grand Press dla dziennikarza roku (2006) i Telekamery publicystyczne za 2007 i 2008 rok. Andrzej Morozowski otrzymał też w 2005 roku nagrodę Wiktora razem z Andrzejem Turskim i Tomaszem Sekielskim.

Andrzej Morozowski – życie prywatne

Żoną Andrzeja Morozowskiego jest była dziennikarka "Gazety Wyborczej", rzeczniczka prasowa Rossmanna, Agata Nowakowska. Para ma syna Jana.

Andrzej Morozowski – książki

Działalność pisarska Andrzeja Morozowskiego obejmuje publicystykę i literaturę faktu. Dziennikarz wspólnie z Tomaszem Sekielskim wydał w 2007 roku książkę "Teraz My Prześwietlamy", w której autorzy wspominają prowadzone przez nich programy ("Prześwietlenie", "Teraz My"), opowiadają o najciekawszych wywiadach i rozmowach, w których uczestniczyli. W 2009 roku ten sam duet przygotował publikację "Piękna dwudziestoletnia czyli 12 rozmów o wolnej Polsce", w której znajdują się wywiady z osobami takimi jak Olga Lipińska, Andrzej Mleczko, Jerzy Owsiak czy ks. Kazimierz Sowa.

W 2012 roku wydawnictwo Czerwone i Czarne opublikowało przeprowadzony przez Andrzeja Morozowskiego wywiad z Michałem Kamińskim Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim.

Andrzej Morozowski
Data urodzenia

13.06.1957

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d1kp5na

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kp5na
d1kp5na
d1kp5na