Trwa ładowanie...
d3fdqoj

Czerwone i Czarne Wydawnictwo

Logo Czerwone i Czarne Wydawnictwo czerwoneiczarne.pl

Czerwone i Czarne Wydawnictwo w bardzo naturalny sposób powraca do czytelniczych korzeni, czyli oczywiście do książek. Nawiązuje do otwartości na debatę społeczną oraz polityczną.

Czerwone i Czarne Wydawnictwo - historia

Czerwone i Czarne Wydawnictwo założyli Marta Stremecka i Robert Krasowski, byli szefowie ”Dziennika”, w 2009 roku. Jego powstanie to efekt istotnego kryzysu na prasowym rynku, w skutek którego redakcje odeszły od swojej najpoważniejszej oferty – esejów oraz publicystyki. Nazwa to hołd, złożony powieści

Obecną redaktor naczelną wydawnictwa jest Iza Bartosz. Książki Czerwonego i Czarnego Wydawnictwa można rozpoznać po charakterystycznych, czerwono-czarnych okładkach, to swoista nowość na rynku w Polsce w ich projektowaniu.

Czerwone i Czarne Wydawnictwo - profil

Czerwone i Czarne Wydawnictwo opisuje swój profil jako publikacje książek dobrych i pięknych, to literatura faktu, która skupia się przede wszystkim na życiu publicznym w naszym kraju. W ofercie znajdziemy głównie pozycje z zakresu polityki, historii, kultury masowej, a także wywiady rzeki, biografie, eseje.

Najważniejsi autorzy Czerwonego i Czarnego Wydawnictwa to Zbigniew Lew-Starowicz, Maciej Maleńczuk, Leszek Balcerowicz, Marek Koterski, Szymon Hołownia, Maria Czubaszek, Krzesimir Dębski, Joanna Szczepkowska, Daniel Passent, Monika Jaruzelska. Wydawane są tutaj także publikacje Roberta Krasowskiego, Piotra Pytlakowskiego, Sławomira Kopra, Grzegorza Kuczyńskiego, Janusza Palikota czy też Grzegorza Brzozowicza.

Czerwone i Czarne Wydawnictwo
Rok powstania

2009

Adres

ul. Walecznych 39/5

Kod i miasto

03-916 Warszawa

Numer telefonu

(22) 821 85 22, 798 980 082

Adres WWW strony internetowej

czerwoneiczarne.pl

Podziel się opinią

1
Share
d3fdqoj
d3fdqoj
d3fdqoj
d3fdqoj