Trwa ładowanie...
d3hf1zb
d3hf1zb

Robert Krasowski

Zdjęcie autora

Robert Krasowski sprzeciwia się podziałom ideologicznym, krytykuje także antykomunizm, prawicę oraz schematy ideowe. To on jest twórcą przeinaczonego obecnie w mowie potocznej powiedzenia, że celem polityki powinien być rozwój materialny, czyli słynna już ”ciepła woda w kranie”.

Robert Krasowski – życiorys

Robert Krasowski przyszedł na świat w 1966 roku. Jest absolwentem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Również w Warszawie rozpoczął studia doktoranckie, ale jako doktorant profesora Marcina Króla przerwał naukę. Robert Krasowski był początkowo reporterem politycznym, a karierę dziennikarza kontynuował chociażby w ”Życiu Warszawy”. Ma na koncie stanowisko redaktora naczelnego w ”Życiu”, współtworzył filozoficzny Warszawski Klub Krytyki Politycznej, ”Fakt” z dodatkiem ”Europa” oraz ”Dziennik Polska-Europa-Świat”, pracował również w wydawnictwie Axel Springer Polska.

Robert Krasowski – książki

Obecnie Robert Krasowski stoi wraz z Martą Stremecką na czele Wydawnictwa Czerwone i Czarne, które wspólnie założyli w 2009 roku. Nakładem tej oficyny nieprzerwanie od 2012 roku ukazują się na rynku literackim w Polsce książki Roberta Krasowskiego. Autora pasjonuje polityka i historia III RP, co wyraźnie widać w dziełach rodzimego filozofa. Wydano chociażby rozmowy Krasowskiego z Leszkiem Millerem, Ludwikiem Dornem czy Janem Rokitą.

Podziel się opinią

1
Share
d3hf1zb
d3hf1zb
d3hf1zb
d3hf1zb