Trwa ładowanie...
d41lnju

Monika Jaruzelska

PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Rafał Guz

Monika Jaruzelska jest stylistką, projektantką mody i dziennikarką. Przez wiele lat współpracowała z miesięcznikiem „Twój Styl”.

Monika Jaruzelska – kariera

Monika Jaruzelska pracowała w miesięczniku „Twój Styl”. Początkowo zajmowała się korektą i redakcją tekstów, a następnie powierzono jej utworzenie i poprowadzenie działu mody i stylizacji.
W 2012 roku podczas gali Fashion Mazagine odbył się pierwszy autorski pokaz mody Moniki Jaruzelskiej z kolekcji Jesień-Zima 2012/2013.

Jaruzelska prowadzi Szkołę Stylu, w ramach której realizuje kilka projektów - Kurs dla stylistów, Studium Moda Media Marketing i Metamorfozy. Kobieta prowadzi także program „Bez Maski”, który jest kontynuacją prowadzonej przez dwa lata w radiu Chill Zet audycji „Monika Jaruzelska zaprasza”

Rodzina Moniki Jaruzelskiej

Monika Jaruzelska jest córką Wojciecha Jaruzelskiego, ostatniego prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i działacza komunistycznego, oraz Barbary Jaruzelskiej, germanistki w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
Monika Jaruzelska nie wyszła nigdy za mąż. Wychowuje nastoletniego syna i pomimo tego, że jest w związku z jego ojcem od prawie 20 lat, nie mieszkają razem. Syn Moniki Jaruzelskiej mieszka razem z nią.

Książki Moniki Jaruzelskiej

Jaruzelska jest autorką kilku książek. Pierwsza - „Towarzyszka panienka” z 2013 roku - jest jej autobiografią, składającą się z niekiedy dość luźno powiązanych wspomnień, które kreślą obraz samotnej nieśmiałej nastolatki i zagubionej młodej kobiety obciążonej nazwiskiem ojca. Książka „Rodzina” wydana w 2014 roku koncentruje się już nie na samej Monice, a na jej rodzicach i niełatwych relacjach, jakie były między nimi. Autorka stara się przedstawić ich jako zwykłych ludzi, rodziców, dystansując się na tyle, na ile to możliwe, od uwikłania politycznego.
Rok później została wydana książka „Oddech” - Jaruzelska napisała ją już po śmierci ojca, przez co jest o wiele intymniejsza.
„Zmiana” z 2016 jest zbiorem przemyśleń na temat codziennych rewolucji, których doświadcza społeczeństwo. Autorka zestawia swoje refleksje z opiniami psychiatry, medioznawcy, stoika i coacha.

Monika Jaruzelska
Data urodzenia

11.08.1963

Miejsce urodzenia

Warszawa, Polska

Bibliografia
d41lnju

Podziel się opinią

30
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41lnju
d41lnju
d41lnju