Trwa ładowanie...
d381qtb

Nagroda dla Książki Historycznej Roku

d381qtb
d381qtb

W Instytucie Pamięci Narodowej zostanie dziś podpisane porozumienie ustanawiające Nagrodę dla Książki Historycznej Roku. Porozumienie podpiszą: prezes IPN Janusz Kurtyka, prezes Telewizji Polskiej Andrzej Urbański i prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański.

Nagroda dla autora Książki Historycznej Roku ma na celu popularyzację dziejów Polski w 20. wieku oraz promowanie czytelnictwa książek historycznych. Nagroda będzie przyznawana w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa” - monografie, syntezy poświęcone dziejom Polski i Polaków w okresie PRL i „Najlepsza książka popularnonaukowa”, poświęcona historii Polski w 20. wieku.

Laureaci Nagrody będą wyłaniani w drodze trzyetapowego konkursu, którego ogłoszenie nastąpi jeszcze w tym roku.

Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród są Polskie Radio, TVP i Instytut Pamięci Narodowej. Do Nagrody można będzie zgłaszać pierwsze wydania książek, napisanych przez polskich autorów w języku polskim, które ukazały się w roku poprzedzającym daną edycję Nagrody.

d381qtb

Książki do pierwszej edycji konkursu, wydane w tym roku, można zgłaszać do końca stycznia przyszłego roku. Jury, złożone z przedstawicieli IPN, TVP i PR, wybierze spośród nich 25 pozycji, które przejdą do II etapu.

W lutym 2008 roku organizatorzy ogłoszą dodatkowo konkurs czytelniczy „Ulubiona książka historyczna”.Książka wybrana przez czytelników uzyska, wraz z siedmioma wyłonionymi przez jury w II etapie, nominację do III etapu konkursu. Zwycięzcy III etapu otrzymają statuetki i nagrody pieniężne.

Regulamin konkursu zostanie zamieszczony na stronach internetowych organizatorów oraz na stronie internetowej konkursu.

d381qtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d381qtb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj