Trwa ładowanie...
d1nerqp

Krzysztof Czabański

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta

Krzysztof Czabański jest dziennikarzem z zacięciem politycznym. Przewodniczy Radzie Mediów Narodowych od 2016 roku.

Krzysztof Czabański – kariera

Krzysztof Czabański urodził się i wychował w Warszawie. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego wybrał studia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończył w 1971 roku.

Krzysztof Czabański jako redaktor pracował w różnych czasopismach m.in. w Sztandarze Młodych, Zarzewiu, Literaturze, Kulturze, Tygodniku Wojennym, Przeglądzie Wiadomości Agencyjnych, Vacacie.

Krzysztof Czabański w 1980 został członkiem NSZZ Solidarność, a w 1981 roku zaczął publikować artykuły w Tygodniku Solidarność. W 1991 roku został zastępcą redaktora naczelnego tego czasopisma. Krzysztof Czabański był związany także z Życiem Warszawy, Życiem, Gazetą Wyborczą, Wprost i Rzeczpospolitą.

Krzysztof Czabański pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia w latach 2006-2009. W tym czasie był również członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Po odwołaniu ze stanowiska prezesa w Polskim Radiu powrócił do pisania artykułów w Rzeczpospolitej, W sieci, Niedzieli czy Uważam Rze.

W 2015 roku otrzymał tekę poselską z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast w sierpniu 2016 Krzysztof Czabański został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. W tym samym roku otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności.

Krzysztof Czabański – książki

Pierwsze książki, O tym, co pod ziemią oraz Poker, Krzysztof Czabański napisał w 1980 roku. Kolejna pozycja – Rodziny specjalnej troski została opublikowana rok później.

W 1984 roku Krzysztof Czabański napisał książkę ABC, która ukazała się w drugim obiegu Wydawnictwa Przedświt. W publikacji czytelnik znajdzie losy Polaków, którzy walczą o demokratyczną Polskę.

W kolejnej pozycji — Ruskiej babie (2005) Krzysztof Czabański przedstawił główne zadania, przed którymi stoi polski rząd. W tym samym roku została opublikowana także książka Pierwsze podejście. Zapiski naocznego świadka opisująca działanie Solidarności.

Krzysztof Czabański
Data urodzenia

04.10.1948

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d1nerqp

Podziel się opinią

1
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nerqp
d1nerqp
d1nerqp