Mężczyźni - prawdziwi tacy
Dżentelmeni PRL-u
Mężczyźni intrygujący, zagadkowi, o życiorysach ogromnie różnych, a jednak w jakiś sposób wpisujących się w znany wzorzec. Ambitni, namiętni, kochający życie, starali się pokierować swoimi losami tak, aby niczego nie żałować? Co łączy Cybulskiego i Tyrmanda? Co dzieli Hłaskę i Niemczyka? W PRL-u byli niekwestionowanymi wzorami męskiej urody, zaradności, sukcesu. Charyzmatyczni, z charakterem, buntownicy albo przeciwnie: potrafiący dobrze wykorzystać czasy, w których żyli. Do dziś nie dają o sobie zapomnieć, a stworzone przez nich dzieła - ich książki czy role - należą do kanonu polskiej kultury i sztuki. Czy każdy z nich zasługuje na miano dżentelmena? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Emilia Padoł w swojej książce "Dżentelmeni PRL-u" wydanej nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Na kolejnych stronach galerii prezentujemy niektórych bohaterów tej zajmującej książki.
Mężczyźni intrygujący, zagadkowi, o życiorysach ogromnie różnych, a jednak w jakiś sposób wpisujących się w znany wzorzec. Ambitni, namiętni, kochający życie, starali się pokierować swoimi losami tak, aby niczego nie żałować. Co łączy Cybulskiego i Tyrmanda ? Co dzieli Hłaskę i Niemczyka? W PRL-u byli niekwestionowanymi wzorami męskiej urody, zaradności, sukcesu. Charyzmatyczni, z charakterem, buntownicy albo przeciwnie: potrafiący dobrze wykorzystać czasy, w których żyli. Do dziś nie dają o sobie zapomnieć, a stworzone przez nich dzieła - ich książki czy role - należą do kanonu polskiej kultury i sztuki. Czy każdy z nich zasługuje na miano dżentelmena?
Na to pytanie stara się odpowiedzieć Emilia Padoł w swojej książce "Dżentelmeni PRL-u" wydanej nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Na kolejnych stronach galerii prezentujemy niektórych bohaterów tej zajmującej książki.