Trwa ładowanie...

Marvel bierze się za "Warhammera". Premiera w 2020 r.

Games Workshop i Marvel Comics ogłosili początek współpracy, która zaowocuje serią komiksów na licencjach popularnych figurkowych gier bitewnych i RPG. Pierwsze efekty poznamy najwcześniej za rok.
Share
Marvel Comics i Games Workshop szykują nowe komiksy z uniwersum "Warhammera"
Marvel Comics i Games Workshop szykują nowe komiksy z uniwersum "Warhammera"Źródło: Games Workshop
d481olb

Dwa dni przed rozpoczęciem New York Comic Con Games Workshop i Marvel Comics zapowiedzieli prawdziwą bombę. Bogaty świat "Warhammera" zostanie przełożony na język komiksu przez specjalistów z Marvela. Żadna ze stron nie podaje szczegółów, ale Games Workshop poprosiło w medach społecznościowych o sugestie, jakie motywy, postacie, miejsca z "Warhammer 40,000" i "Warhammer Age of Sigmar" powinny trafić do komiksów.

Obejrzyj zwiastun filmu "Judy":

- Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jesteśmy podekscytowani zagłębianiem się we wszechświat Warhammera – mówił Mark Basso, redaktor Marvel Comics. - Fani pokochają to, co już zaczynamy szykować z zespołem Games Workshop – zapewniał w oświadczeniu.

d481olb

Jedynym konkretem jest orientacyjna data premiery pierwszych zeszytów. Na komiksy "Warhammer" od Marvela poczekamy aż do jesieni 2020 r.

bent1028gaming153.JPG Getty Images
bent1028gaming153.JPGŹródło: Getty Images

Zobacz także: "II Wojna domowa": Ms Marvel, Deadpool i Avengers wkraczają do akcji

"Warhammer" to popularna marka brytyjskiej firmy Games Workshop, która pojawiła się na rynku w 1983 r. Od tamtego czasu nazwa "Warhammer" odnosiła się do figurkowych gier bitewnych, systemu RPG, gier komputerowych, powieści etc.

d481olb

Podziel się opinią

Share
d481olb
d481olb