Trwa ładowanie...
d1851px

Mariusz Szczygieł pozbył się Nike w szczytnym celu

Mariusz Szczygieł przekazał na aukcję WOŚP swoją statuetkę Nike, którą otrzymał za książkę “Nie ma”. Ku jego zdziwieniu licytacja osiągnęła zawrotną sumę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Szczygieł zdobył Nike 2019.
Mariusz Szczygieł zdobył Nike 2019. (PAP)
d1851px

Pisarz na początku października 2019 r. został laureatem najważniejszej nagrody literackiej w Polsce. Wyróżniono go za zbiór reportaży "Nie ma", w którym zgłębia temat życiowej pustki.

W wywiadzie dla WP literat przyznał, że cieszy go fakt otrzymania nagrody właśnie za tę książkę. Uznaje ją za "moją najważniejszą książkę i najlepiej napisaną przez mnie".

Zobacz: Prolog: Mariusz Szczygieł o historiach z nowej książki

d1851px

Mariusz Szczygieł zaraz po uroczystej gali podzielił się z fanami zdjęciem statuetki Nike, która trafiła na szafkę w jego przedpokoju. Nie zagrzała tam jednak miejsca. Po 3 miesiącach reporter przekazał symbol swojego sukcesu na aukcję. Dochód z licytacji przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pisarz był zaskoczony, że ktoś wylicytował jego nagrodę za tak wysoką stawkę.

- Statuetka "Nike" autorstwa Gustawa Zemły, którą dostałem za książkę "Nie ma" poszła na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy za 22-krotność ceny wywoławczej. Wystawiona za 500 złotych, sprzedana za 11 tys.! - podzielił się radosną nowiną na Instagramie.

d1851px

Mariusz Szczygieł serdecznie podziękował nieznajomemu darczyńcy.

Podziel się opinią

Share

d1851px

d1851px
d1851px