Trwa ładowanie...

Mariusz Szczygieł pozbył się Nike w szczytnym celu

Mariusz Szczygieł przekazał na aukcję WOŚP swoją statuetkę Nike, którą otrzymał za książkę “Nie ma”. Ku jego zdziwieniu licytacja osiągnęła zawrotną sumę.

Mariusz Szczygieł pozbył się Nike w szczytnym celuŹródło: PAP
d4aukmf
d4aukmf

Pisarz na początku października 2019 r. został laureatem najważniejszej nagrody literackiej w Polsce. Wyróżniono go za zbiór reportaży "Nie ma", w którym zgłębia temat życiowej pustki.

W wywiadzie dla WP literat przyznał, że cieszy go fakt otrzymania nagrody właśnie za tę książkę. Uznaje ją za "moją najważniejszą książkę i najlepiej napisaną przez mnie".

Zobacz: Prolog: Mariusz Szczygieł o historiach z nowej książki

Mariusz Szczygieł zaraz po uroczystej gali podzielił się z fanami zdjęciem statuetki Nike, która trafiła na szafkę w jego przedpokoju. Nie zagrzała tam jednak miejsca. Po 3 miesiącach reporter przekazał symbol swojego sukcesu na aukcję. Dochód z licytacji przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

d4aukmf

Pisarz był zaskoczony, że ktoś wylicytował jego nagrodę za tak wysoką stawkę.

- Statuetka "Nike" autorstwa Gustawa Zemły, którą dostałem za książkę "Nie ma" poszła na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy za 22-krotność ceny wywoławczej. Wystawiona za 500 złotych, sprzedana za 11 tys.! - podzielił się radosną nowiną na Instagramie.

Mariusz Szczygieł serdecznie podziękował nieznajomemu darczyńcy.

d4aukmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aukmf