Trwa ładowanie...

Londyn hitem w podróżach śladami wielkiej literatury

Share
Londyn hitem w podróżach śladami wielkiej literatury
Źródło: Jupiter
d2xcnf7

Londyn zwyciężył w rankingu na najlepszy cel podróży dla turystów chcących w czasie urlopu ruszyć śladami wielkiej literatury. Brytyjska stolica pokonała m.in. Paryż, Rzym czy Nowy Jork - podał portal podróżniczy TripAdvisor.

W Londynie urodzili się m.in. poeci John Donne i John Keats , to tutaj rozegrała się też akcja wielu powieści, nic więc dziwnego, że TripAdvisor opisał angielską stolicę jako dom literatury, którą od tak dawna już znamy i kochamy.

Na drugim miejscu uplasował się Stratford-upon-Avon, malownicza miejscowość w hrabstwie Warwickshire, w której urodził się William Szekspir .

d2xcnf7

Trzecie miejsce przypadło Edynburgowi, zapewne ze względu na ofertę miasta łączącą klasyków literatury z bardziej współczesnymi autorami. Mieszkały tu literackie sławy tego formatu, co sir Arthur Conan Doyle ( Pies Baskerville'ów ), Robert Louis Stevenson ( Wyspa skarbów ) i sir Walter Scott ( Ivanhoe ), a także J.K. Rowling , autorka niezwykle popularnej serii przygód o Harrym Potterze.

W rankingu dziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc dla miłośników literatury znalazły się też takie miasta jak Dublin (tu urodził się i o nim pisał James Joyce ), Paryż (znany z dzieł Victora Hugo ), Rzym (o jego początkach napisał w Eneidzie Wergiliusz ) i Petersburg (tu zmarł Fiodor Dostojewski ).

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2xcnf7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xcnf7
d2xcnf7