Trwa ładowanie...

Kultura Gniewu: listopadowe nowości komiksowe

18 listopada do sprzedaży trafią ostatnie tegoroczne premiery wydawnictwa Kultury Gniewu. Dwa długo wyczekiwane dodruki i pięknie ilustrowana książka Shauna Tana.

Kultura Gniewu: listopadowe nowości komiksoweŹródło: Materiały prasowe
d3wsmyb
d3wsmyb

16 października w Warszawie na 4. odsłonie imprezy Niech żyje komiks i ilustracja Kultura Gniewu zaprezentuje ostatnie w tym roku publikacje.

Premiery będą miały trzy komiksy:

Nowe wydanie "Niedźwiedzia" Michała Śledzińskiego i Kamila "Kurt" Kochańskiego. To pierwszy oficjalny spin-off kultowego cyklu "Osiedle Swoboda".

Niedźwiedź, dla znajomych "Dźwiedziu", to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z "Osiedla Swoboda".

Wikipedia opisuje go tak: "niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 r.".

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie "Produkt", gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy "Niedźwiedź" w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz napisał Śledziu, zarządca całego "Osiedla", a całość fantastycznie narysował Kamil "Kurt" Kochański.

d3wsmyb

Dodruk "Wielkiego złego lisa" Benjamina Rennera.

Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur.

"Wielki zły lis" to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8-12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.

"Opowieści z głębi miasta", czyli najnowsza książka uwielbianego Shauna Tana.

Orzeł polujący w hali odlotów, niedźwiedzie na sali rozpraw sądowych, inwazja motyli w centrum biznesowym wielkiej metropolii, członkowie zarządu międzynarodowej korporacji zamienieni w żaby, lisy wędrujące nocą po naszych domach i wiele innych zwierząt umieszczonych przez autora w miejscach zarezerwowanych dla ludzi. Co jest przyczyną tych anomalii?

Najnowsza książka Shauna Tana, autora m.in. "Przybysza" czy "Opowieści z najdalszych przedmieść" to 25 opowiadań, które skłaniają do przemyśleń nad relacją człowieka z innymi stworzeniami, które odsunięte na margines ludzkiego życia domagają się naszej uwagi.

Ilustracje do tego zbioru zostały wykonane przez autora w tradycyjnej technice malarskiej.

Wszystkie tytuły trafią do sprzedaży 18 listopada.

d3wsmyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wsmyb