Trwa ładowanie...
ksiądz
23-04-2010 13:24

Ksiądz Jan Twardowski o Świętach Wielkiejnocy

Ksiądz Jan Twardowski o Świętach WielkiejnocyŹródło: Inne
d46avwm
d46avwm

„- Święta Wielkiejnocy to cząstka Wieczności, promyk Zmartwychwstania w naszym niełatwym często życiu” - mówi ksiądz Jan Twardowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Dodaje, że przez Święta Zmartwychwstania Stwórca pokazuje ludziom wielkość cierpienia i miłości.

"- Człowiek tęskniąc za miłością, tak naprawdę tęskni za Bogiem. W każdym serdecznym słowie, geście dobroci, liście, podarunku ukryty jest Bóg" - mówi ksiądz Twardowski.

Ksiądz Twardowski przyznaje, że kiedy patrzymy na otaczający świat, zastanawiamy się czasem, dlaczego on jeszcze trwa. Ale Dobro, choć niepozorne i wątłe, okazuje się mimo wszystko potężniejsze od Zła.

Ksiądz Twardowski, kapłan i poeta, mówił także o ludziach, którzy na przełomie wieków dodawali otuchy, zwłaszcza w czasach szczególnie trudnych: „- W czasach zaborów byli Mickiewicz, Słowacki, Krasiński, którzy budzili pamięć i sumienia, potem pojawił się wizjoner Wyspiański i człowiek czynu Piłsudski. W czasach komunizmu Stefan Wyszyński.

d46avwm

Od ponad ćwierć wieku mamy polskiego papieża, który nie bez przyczyny nazywany bywa największym na świecie romantykiem. Nawet teraz schorowany, pozostaje niezwykły i wielki, bo bliski ludzkim cierpieniom" - mówi ksiądz Twardowski.

Na święta Wielkiejnocy polecamy szczególnej uwadze Czytelników wyjątkowe wydanie wierszy księdza Jana pt.: Zaufałem drodze. To pierwsze, pełne wydanie wierszy księdza Twardowskiego, obejmującego lata 1932-2004. Zbiór ukazał się pod patronatem Wirtualnej Polski.

d46avwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46avwm