Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zygmunt Miłoszewski wspiera kolegów-pisarzy. Zorganizował zbiórkę

Autor bestsellerowych powieści alarmuje o trudnej sytuacji pisarzy, którzy ze względu na zagrożenie koronawirusem nie mogli wziąć udziału w spotkania autorskich. W nieoczywisty sposób zachęca do zrzutki dla kolegów.

Koronawirus. Zygmunt Miłoszewski wspiera kolegów-pisarzy. Zorganizował zbiórkęŹródło: East News
d1k1ilt
d1k1ilt

Zygmunt Miłoszewski jest jednym z najpopularniejszych twórców kryminałów. Pisarz po ukończeniu trylogii o przygodach prokuratora Teodora Szackiego postanowił sięgnąć po inne gatunki literackie. W jego dorobku pojawiła się powieść obyczajowa "Jak zawsze" oraz sensacyjna o tytule "Bezcenny". To właśnie tę ostatnią historię Miłoszewski kontynuował, a jego oddani czytelnicy już mają okazję zapoznać się z jej fragmentami.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zaleca się pozostanie w domach. Zamknięto kina, muzea, teatry, opery oraz biblioteki. Artyści zachęcają do korzystania z legalnej kultury w internecie. Zygmunt Miłoszewski wraz z innymi, poczytnymi pisarzami ze Stowarzyszenia Unia Literacka zorganizował akcję "Ul z książkami", w ramach której codziennie na Facebooku o godz. 18.00 będą transmitowane spotkania literackie.

Zobacz: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

W ramach tej działalności pisarze namawiają też do finansowego wsparcia mniej popularnych autorów, dla których głównym źródłem utrzymania są spotkania autorskie. Ze względu na ich odwołanie w najbliższych tygodniach, ich budżet mocno na tym ucierpi. W zbiórce można wziąć udział pod tym linkiem.

d1k1ilt

W pierwszej odsłonie programu z widzami spotkał się Zygmunt Miłoszewski, który zaledwie kilka dni temu ukończył pisanie książki "Bezcenny 2". Pisarz odczytał pierwsze strony nowej powieści i zdradził jej prawdopodobny tytuł - "Kwestia ceny" lub "Dzieci natury".

W powieści nie zabraknie znanej już czytelnikom doktor Zofii Lorenc, która zajmuje się odzyskiwaniem zaginionych dzieł sztuki. Współczesne perypetie bohaterów będą przeplatać się z rzeczywistością początku XX wieku. Jedną z nowych postaci będzie Benedykt Czerski, zesłaniec wracający do Polski i przywożący ze sobą spore tajemnice. Pisarz zdradził, że przy tworzeniu tego bohatera inspirował się Bronisławem Piłsudskim, bratem Marszałka.

W kolejnych dniach akcji "Ul z książkami" będzie można spotkać się m.in. z Magdaleną Grzebałkowską, Jackiem Dehnelem i Michałem Rusinkiem. Być może w przyszłym tygodniu w wirtualnym spotkaniu z czytelnikami weźmie udział też noblistka Olga Tokarczuk.

d1k1ilt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k1ilt