Trwa ładowanie...
d3012g0

Koronawirus. Zygmunt Miłoszewski wspiera kolegów-pisarzy. Zorganizował zbiórkę

Autor bestsellerowych powieści alarmuje o trudnej sytuacji pisarzy, którzy ze względu na zagrożenie koronawirusem nie mogli wziąć udziału w spotkania autorskich. W nieoczywisty sposób zachęca do zrzutki dla kolegów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zygmunt Miłoszewski odczytał fragment świeżo ukończonej książki
Zygmunt Miłoszewski odczytał fragment świeżo ukończonej książki (East News)
d3012g0

Zygmunt Miłoszewski jest jednym z najpopularniejszych twórców kryminałów. Pisarz po ukończeniu trylogii o przygodach prokuratora Teodora Szackiego postanowił sięgnąć po inne gatunki literackie. W jego dorobku pojawiła się powieść obyczajowa "Jak zawsze" oraz sensacyjna o tytule "Bezcenny". To właśnie tę ostatnią historię Miłoszewski kontynuował, a jego oddani czytelnicy już mają okazję zapoznać się z jej fragmentami.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zaleca się pozostanie w domach. Zamknięto kina, muzea, teatry, opery oraz biblioteki. Artyści zachęcają do korzystania z legalnej kultury w internecie. Zygmunt Miłoszewski wraz z innymi, poczytnymi pisarzami ze Stowarzyszenia Unia Literacka zorganizował akcję "Ul z książkami", w ramach której codziennie na Facebooku o godz. 18.00 będą transmitowane spotkania literackie.

Zobacz: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

W ramach tej działalności pisarze namawiają też do finansowego wsparcia mniej popularnych autorów, dla których głównym źródłem utrzymania są spotkania autorskie. Ze względu na ich odwołanie w najbliższych tygodniach, ich budżet mocno na tym ucierpi. W zbiórce można wziąć udział pod tym linkiem.

d3012g0

W pierwszej odsłonie programu z widzami spotkał się Zygmunt Miłoszewski, który zaledwie kilka dni temu ukończył pisanie książki "Bezcenny 2". Pisarz odczytał pierwsze strony nowej powieści i zdradził jej prawdopodobny tytuł - "Kwestia ceny" lub "Dzieci natury".

W powieści nie zabraknie znanej już czytelnikom doktor Zofii Lorenc, która zajmuje się odzyskiwaniem zaginionych dzieł sztuki. Współczesne perypetie bohaterów będą przeplatać się z rzeczywistością początku XX wieku. Jedną z nowych postaci będzie Benedykt Czerski, zesłaniec wracający do Polski i przywożący ze sobą spore tajemnice. Pisarz zdradził, że przy tworzeniu tego bohatera inspirował się Bronisławem Piłsudskim, bratem Marszałka.

W kolejnych dniach akcji "Ul z książkami" będzie można spotkać się m.in. z Magdaleną Grzebałkowską, Jackiem Dehnelem i Michałem Rusinkiem. Być może w przyszłym tygodniu w wirtualnym spotkaniu z czytelnikami weźmie udział też noblistka Olga Tokarczuk.

d3012g0

Podziel się opinią

Share

d3012g0

d3012g0