Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polscy pisarze zapraszają do oglądania odczytów swoich książek. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. Dziś zaprasza na wieczór z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem i byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus. Polscy pisarze zapraszają do oglądania odczytów swoich książek. Transmisja w WPŹródło: East News
d2muwlo

Pandemia koronawirusa zmusiła rządzących do podjęcia szczególnych środków ostrożności. Wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest też również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

W cykliczną akcję "Ul z książkami" zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski i Jacek Dehnel. Dziś o godz. 18.00 gościem, a jednocześnie gospodarzem kolejnego odcinka jest Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz, pisarz i były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Transmisja jest dostępna na profilu stowarzyszenia na Facebooku. Już teraz możecie oglądać ją u nas.

d2muwlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2muwlo