Trwa ładowanie...

Koronawirus. Codzienne spotkania z polskimi pisarzami dostępne online. Również w Wirtualnej Polsce

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. Dziś zaprasza na wieczór z Jackiem Dehnelem, autorem takich bestsellerowych książek jak "Lala" i ""Ale z naszymi umarłymi". Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus. Codzienne spotkania z polskimi pisarzami dostępne online. Również w Wirtualnej PolsceŹródło: Forum
d1kygyr
d1kygyr

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W pierwszym odcinku fragment swojej świeżo ukończonej książki odczytał Zygmunt Miłoszewski. Dziś o godz. 18.00 gościem a jednocześnie gospodarzem odcinka jest Jacek Dehnel. Transmisja jest dostępna na profilu stowarzyszenia na Facebooku. Już teraz możecie oglądać ją u nas.

Jacek Dehnel jest autorem powieści "Lala", "Balzakiana", "Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya", "Matka Makryna" i "Ale z naszymi umarłymi". Był pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

d1kygyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kygyr