Trwa ładowanie...
d1vzcyb
targi
28 kwietnia 2010, 14:57

Konferencja prasowa Frankfurt 2000

d1vzcyb
d1vzcyb

Głównym tematem konferencji, która odbyła się w czwartek w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie, było zaprezentowanie wystawy polskiego malarstwa pejzażowego, zatytułowanej Cztery pory roku. Wystawa, która będzie towarzyszyć Targom Książki we Frankfurcie, będzie główną ekspozycją plastyczną wśród imprez towarzyszących i może stać się głównym wydarzeniem artystycznym. Pomyślana jako prezentacja sztuki polskiej (praktycznie nieznanej niemieckiej publiczności) przedstawia rozwój malarstwa pejzażowego w Polsce w ciągu ostatnich 240 lat, na przykładzie 160 obrazów 67 wybitnych polskich artystów - od Bernarda Belotta zw. Canalettem, poprzez braci Gierymskich, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego po Jerzego Nowosielskiego i Edwarda Dwurnika. Wystawa trwać będzie 6 tygodni w prestiżowej Schirn Kunsthalle. Równolegle z wystawą na Targach Książki pojawi się książka-katalog, zawierająca bogaty materiał eseistyczny, dokumentacyjny i historyczny, w tym kalendarium wydarzeń kulturalnych i politycznych w Polsce.
Polska edycja tej wystawy pt. Krajobrazy pokazana będzie w Muzeum Narodowym w Warszawie od 10 grudnia 2000 do 14 stycznia 2001 i dedykowana Kongresowi Kultury Polskiej.

d1vzcyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj