Trwa ładowanie...
aukcja
23-04-2010 13:50

Komiks o Supermanie za 317 tys. dolarów

Komiks o Supermanie za 317 tys. dolarówŹródło: Inne
dwsr62j
dwsr62j

Pierwszy odcinek serii komiksów o przygodach Supermana sprzedał się w piątek na internetowej aukcji za 317,2 tys. dolarów - donosi serwis BBC.

Według Stephena Fishlera, współwłaściciela serwisu aukcyjnego na którym doszło do transakcji, była to jedna z najwyższych cen, jakie kiedykolwiek zaproponowano za komiks.

Pierwszy zeszyt serii Action Comics wydany został w 1938 r. i dziś należy do rarytasów. Wiadomo o istnieniu około 100 egzemplarzy, lecz rzadko kiedy wystawiane są na sprzedaż.

W trakcie dwutygodniowej licytacji złożono 89 ofert. Zwycięską ofertę złożył w imieniu swojego klienta John Dolmayan, perkusista rockowego zespołu System of a Down, który zajmuje się również handlem rzadkimi komiksami.
- Odcinek ten uważany jest za świętego Graala wśród komiksów - powiedział muzyk.

Poprzedni właściciel zeszytu jako dziewięciolatek nabył go w antykwariacie na początku lat 50. Zapłacił wówczas 35 centów. Od tego czasu przechowywał go, choć kilkakrotnie otrzymywał oferty kupna za kilka tysięcy dolarów.

Cena z okładki, na której zilustrowano superbohatera podnoszącego auto, to zaledwie 10 centów.

Jak zauważa BBC, podupadły obecnie dom w Cleveland w amerykańskim stanie Ohio, gdzie Jerry Siegel i Joe Shuster powołali do życia postać Supermana, został w ubiegłym roku sprzedany na aukcji za 100 tys. dolarów.

dwsr62j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsr62j