Trwa ładowanie...
dztfnb1

"Kaczogród: Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948" – recenzja komiksu

Zbiorcze wydania komiksów o Kaczorze Donaldzie autorstwa Carla Barksa to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów maskotki Disneya. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego tomu "Kaczogrodu" wydanego przez Egmont.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kaczogród" to znakomity zbiór legendarnych komiksów Carla Barksa
"Kaczogród" to znakomity zbiór legendarnych komiksów Carla Barksa (Materiały prasowe)
dztfnb1

"Kaczogród: Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948" to kolejny tom przygód Kaczora Donalda, Hyzia, Dyzia, Zyzia i innych mieszkańców Kaczogrodu, stworzonych przez legendarnego Carla Barksa. W tytułowej opowieści na pierwszy plan wysuwa się Sknerus McKwacz, jedna z postaci wykreowanych przez legendarnego twórcę, której sam autor nie wróżył wielkiego sukcesu. W przedmowie do tego wydania przywołano słowa Barksa, opowiadającego o genezie obrzydliwie bogatego wujka.

"Wydawnictwo poprosiło mnie o przygotowanie historii świątecznej. Gdy dobierałem do niej postacie, przypomniała mi się słynna 'Opowieść wigilijna' z Ebenezerem Scrooge'em, klasyk wśród historii świątecznych. Postanowiłem pożyczyć sobie co nieco z pomysłu Dickensa i stworzyłem Donaldowi bogatego wujka. Był to jednakże jedynie zarys postaci i wydawało się nieprawdopodobne, że ów ponury, skwaśniały skąpiec w ciągu kilku lat wyrośnie na prawdziwą gwiazdę" – wspominał po latach Barks.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W "Tajemnica starego zamczyska" Sknerus wysyła Donalda i siostrzeńców, by odnaleźli wielki skarb i pomogli mu rozwiązać pewien problem. Ale to nie koniec atrakcji. W ponad 200-stronicowym tomie znalazło się kilkanaście innych dłuższych historii i jednostronicówek, w których Barks prezentuje swój talent do humorystycznych puent i wymyślania niesamowitych przygód.

dztfnb1

Choć komiksy zebrane w tym tomie mają ponad 80 lat (sic!), czyta się je znakomicie. To doskonała lektura dla starych i młodych fanów Donalda i jego bliskich. Ponadczasowa rozrywka, którą zawdzięczamy geniuszowi komiksu.

Anne Applebaum o sytuacji na Białorusi. Najgorszy scenariusz? "Stan wojenny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dztfnb1

Podziel się opinią

Share
dztfnb1
dztfnb1